Початок анексії Криму Російською Федерацією: як це було

Захоплення Криму, анексія 5 канал
Приховане вторгнення Російської Федерації на територію України в 2014 році почалося 20 лютого, в день розстрілу Небесної сотні

Цього дня в Києві відбувалися доленосні події української історії. Після розстрілу Небесної сотні та виводу силовиків зі столиці режим Януковича почав стрімко втрачати владу. Розуміючи, що сценарій загарбання України руками Януковича провалився, президент Путін віддає наказ розпочати гібридне вторгнення озброєних груп до Криму. Ця операція таємно готувалася ще з 2004 року, після Помаранчевої революції.

Інтервенція стала першою частиною збройного конфлікту між Росією та Україною й завершилася анексією Криму Росією. Наступним етапом стала війна на сході України, в якій українські військовики активно протистоять російським військам, маріонетковим терористичним угрупуванням "ЛНР" та "ДНР", російським диверсійним загонам.

Зокрема, удару по Україні завдали в спину, таємно, без оголошення війни, в час найбільш трагічних подій, коли в центрі української столиці масово гинули мирні люди. Головним виправданням вторгнення, яким прикривалися російські війська, було нібито незаконне усунення Януковича від влади. Але станом на 20 лютого Янукович перебував у Києві як легітимний президент. Тобто агресія розпочалася до того, як Янукович втік з України та був офіційно відсторонений від влади. Також тривалий час Путін взагалі не визнавав факт участі власних військ в анексії півострова.

Активна фаза військової операції із захоплення Криму розпочалася 23 лютого 2014 року в Севастополі. Тоді на головній площі міста відбувся багатотисячний мітинг проросійських сил, де висловили недовіру тодішньому голові міської державної адміністрації Севастополя Володимиру Яцубі. На цьому ж мітингу новим головою обрали бізнесмена Олексія Чалого, ухвалили рішення не платити податки в Київ й оголосили про створення самооборони Криму. Цього ж дня війська Чорноморського флоту Росії, що базувався в Криму, на під’їздах до міста виставили протитанкові їжаки. На півострів масово стягувалася військова техніка й терористичні підрозділи російської армії.

Дата початку анексії Криму також є символічною з іншої точки зору. Днем раніше, 19 лютого 1954 року, рівно 60 років до анексії, на підставі указу Президії Верховної Ради СРСР півострів Крим та місто Севастополь були передані Україні.

 

Попередній матеріал
Революція Гідності: унікальні кадри з іншого боку барикад – російська зброя та медалі для силовиків
Наступний матеріал
Грип і коронавірус: імунолог розповів, у чому найбільша небезпека обох інфекцій
Loading...