Twitter / UKR Mission to UN

США і Велика Британія висунули вимоги до Росії щодо Донбасу та Криму

  Читайте по-русски
  Вашингтон продовжує підтримувати Мінські угоди і процес в Нормандському форматі

  США на засіданні Ради Безпеки ООН закликали Росію вивести свої сили зі Східної України і Криму, а також дотримуватися своїх зобов'язань відповідно до Мінських угод і заходів, прийнятих лідерами Нормандської четвірки в Парижі.

  "Росія повинна закінчити цей конфлікт виведенням своїх військ зі Східної України і Криму. І ми закликаємо Росію негайно імплементувати свої гарантії з безпеки відповідно до Мінських угод, оскільки сторони можуть просунутися вперед із політичними заходами щодо Мінських угод, лише коли існує безпека на землі", – сказала в.о. заступника представника США при ООН посол Черіт Норман Шале під час засідання в Нью-Йорку у вівторок.

  Вона також підкреслила, що США закликають Росію виконувати заходи, викладені на недавньому саміті лідерів Нормандської четвірки в Парижі, негайно стабілізувати ситуацію в зоні конфлікту, включно з відкриттям нових цивільних пунктів пропуску, розведення військових сил у районах із найбільшою гуманітарною значимістю і імплементацію заходів підтримки припинення вогню.

  Посол зазначила, що Вашингтон продовжує підтримувати Мінські угоди і процес в Нормандському форматі.

  "США підкреслюють нашу однозначну позицію щодо України. Ми не визнаємо і не будемо визнавати так звану анексію Криму Кремлем. Наші санкції проти Росії залишаться в силі, поки Україна не поверне контроль над своєю територією", – підкреслила в.о. заступника представника США при ООН.

  Крім того, постійний представник Великої Британії при ООН Карен Пірс закликала Росію сприяти в доставленні міжнародної гуманітарної допомоги на Донбас і забезпечити доступ представників "Міжнародного комітету Червоного Хреста" (МКЧХ) до затриманих.

  "За шість років з початку цього конфлікту понад 13 тис. людей втратили життя, включно з близько 3,5 тис. мирних жителів, і майже 30 тис., що отримали поранення. 3,5 млн людей потребують гуманітарної допомоги. Росія несе велику відповідальність за тривалі страждання. Ми закликаємо Росію негайно припинити практику відправлення нежданих "гуманітарних конвоїв" через кордон і замість цього сфокусуватися на сприянні в безпечному доставленні міжнародної допомоги, заснованої на узгодженому міжнародному механізмі, як передбачено Мінськими угодами", – сказала вона на засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку у вівторок.

  Пірс також додала, що від Росії очікують гарантування "повного і безумовного" доступу МКЧХ до затриманих.

  Постпред підкреслила, що Сполучене Королівство повністю підтримує Мінські угоди, суверенітет і територіальну цілісність України. 

  Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський учорашню спробу штурмувати позиції Об'єднаних сил назвав "провокацією", яка "не змінить курсу на припинення війни".

   

  Попередній матеріал
  Евакуація українців з Уханю: Скалецька заявила, що місце для карантину ще не визначили
  Наступний матеріал
  Уночі в китайський Ухань вилетів літак для евакуації українців та іноземців – подробиці підготовки
  Loading...

  Питання миротворців ООН на Донбасі може знову стати актуальним – посол України в США

  Перша хвиля наступу Туреччини в Сирії забрала 8 життів – Радбез ООН готує екстрене засідання

  "Дипломатичний спам": Володимир Горбач пояснив, чому Росія скликала Радбез ООН щодо "мовного" закону

  Радбез ООН: країни ЄС у спільній заяві нагадали Росії про її зобов'язання щодо Донбасу, полонених моряків та МН17

  Закон не загрожує міжнародному миру і є особистою справою України – Франція на Радбезі ООН

  Єльченко розповів, як Україна використає засідання ООН, скликане Росією щодо "мовного закону"