Міжпарламентська асамблея Україна-НАТО
Міжпарламентська асамблея Україна-НАТО Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

Порошенко закликав НАТО надавати Україні оборонну летальну зброю

Читайте по-русски
Політик наголосив, що Росія продовжує стратегію підриву територіальної цілісності України й інших країн

Голова політичної партії "Європейська Солідарність", п’ятий президент України Петро Порошенко взяв участь у засіданні Міжпарламентської Ради Україна-НАТО у Брюсселі. Про це повідомляє прес-служба партії.

У виступі Порошенко наголосив, що важливо зберегти єдність і солідарність міжнародного співтовариства з Україною у контексті російської агресії, яка триває.

Він звернув увагу на тенденцію до міжнародної детоксикації російського керівництва, попри численні факти порушення Росією міжнародного права, міжнародної безпеки та прав людини. Порошенко наголосив, що Росія продовжує свідому стратегію щодо підриву територіальної цілісності сусідніх країн та гібридної агресії в різних куточках світу.

Петро Порошенко
Петро ПорошенкоПрес-служба партії "Європейська Солідарність"

Він застеріг міжнародне співтовариство від кроків назустріч Росії в організації т. зв. зустрічі ядерної п’ятірки постійних членів РБ ООН, яка, за російським задумом, має створити альтернативу Групи Семи, підірвати ефективність РБ ООН, мінімізувати роль Німеччини, Італії, Японії, інших ключових західних країн у глобальному порядку денному.

П’ятий президент України наголосив на свідомому торпедуванні Росією Мінських домовленостей та продовженні повзучої анексії Азовського моря та Керченської протоки. Він наголосив, що необхідно зберегти міжнародний тиск на Кремль, зокрема посилення санкцій, для встановлення миру на Донбасі, збереження свободи судноплавства та відновлення територіальної цілісності держави, включно з Кримом.

Порошенко закликав НАТО продемонструвати стратегічне бачення та прийняти політичне рішення про надання Україні Плану дій щодо членства як потужного чинника зміцнення її суверенітету та територіальної цілісності.

Він закликав країни Альянсу продовжити підтримку розбудови оборонних спроможностей України, включаючи прямі поставки оборонної летальної зброї.

Під час обговорення ситуації в Україні політик наголосив, що новій владі необхідно дотримуватися демократичних цінностей, забезпечувати реальний захист прав людини та уникнення інструменталізації правосуддя для боротьби з політичними опонентами.

Попередній матеріал
Юрій Луценко оприлюднив документи, які підтверджують, що Бабіков – адвокат Януковича
Наступний матеріал
Пожежа в Одесі: викладачку коледжу та рятувальника ДСНС посмертно нагородили званням "Герой України"
Loading...