брексіт
брексіт www.youtube.com

Перемови щодо Brexit: ЄС та Британія визначилися із перехідним періодом

Утім, як наголосив представник Євросоюзу, – попереду ще багато важливої роботи з низки важливих питань, особливо щодо Ірландії і Північної Ірландії

ЄС та Велика Британія узгодили велику частину угоди щодо "Брекзиту". Про це повідомили представники обох сторін за результатами переговорів у Брюсселі, передає "5 канал".

Зокрема, визначили тривалість та особливості перехідного періоду. Він триватиме від 29 березня 2019-го року по 31 грудня 2020-го. У цей час Британія вже не матиме права голосу у спільних рішеннях Євросоюзу, адже не буде вже членом об'єднаної Європи. Проте тимчасово збереже інші права країни-члена ЄС. Так, діятиме єдиний ринок. А права британських громадян, які приїжджатимуть у ЄС, залишаться на час перехідного періоду такими самими, як до виходу зі спільноти.

"Ми досягли угоди щодо перехідного періоду, яка була схвалена в цілому на Європейській раді у грудні, у відповідь на запит Терези Мей, під час її виступу у Флоренції. Перехідний період матиме обмежену тривалість, як цього вимагали і британський уряд, і Європейський Союз. Це важливий крок. Але ми поки не досягли кінця нашого шляху. Попереду багато важливої роботи з низки важливих питань. Особливо щодо Ірландії і Північної Ірландії", – зазначив представник ЄС на переговорах щодо Brexit Мішель Барньє.

Представник Великої Британії заявив: "Коли йдеться про зовнішню політику і співпрацю в галузі оборони, ми розробили амбітний план, який виходить за межі відносин Європейського союзу з будь-якою іншою третьою країною. Його поділяють і партнери ЄС. Угода, яку ми ухвалили, передбачає, що ми перейдемо до цього партнерства найближчим часом".

ФОТО: Наречена принца Гаррі – Меган Маркл – відвідала різдвяну службу з королівською родиною

Різдво королівської родини
/
Різдво королівської родини
/
Різдво королівської родини
/
Різдво королівської родини
/
Різдво королівської родини
/
Різдво королівської родини
/
Різдво королівської родини
/
Різдво королівської родини
/

Попередній матеріал
П'ять причин, чому "референдум" у Криму був незаконним – МЗС Британії
Наступний матеріал
Вакансії в Україні: яку зарплату пропонують українцям

Після Brexit країни ЄС будуть змушені збільшити внески до бюджету

П'ять причин, чому "референдум" у Криму був незаконним – МЗС Британії

Отруєння Скрипаля: Євросоюз вимагає від РФ розкрити програму "Новачок", а Польща виступає за "синхронні" санкції ЄС і НАТО

Вибори у Криму: Україна передала ЄС список 140 осіб, причетних до організації голосування

Отруєння Скрипаля: міжнародні експерти проаналізують токсичну речовину

Клімкін про висилку британських дипломатів з РФ: "Хай йдуть до нас"