Отруєння Скрипаля: Євросоюз вимагає від РФ розкрити програму "Новачок", а Польща виступає за "синхронні" санкції ЄС і НАТО

  ЄС опублікував офіційну заяву щодо отруєння Скрипаля

  Євросоюз вкрай серйозно ставиться до оцінки уряду Великої Британії, яка вважає Росію "з великою часткою ймовірності відповідальною" за отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Про це йдеться в заяві Ради міністрів закордонних справ ЄС, опублікованій у понеділок.

  "Європейський Союз рішуче засуджує напад, скоєний проти Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері", – йдеться в заяві. Глави дипломатичних відомств також підкреслюють, що вся співдружність шокована використанням вперше за 70 років нервово-паралітичної речовини воєнного класу, розробленої в Росії, і відзначають, що використання хімічної зброї незалежно від того, хто нею скористався і для яких цілей, є неприйнятним.

  При цьому Євросоюз висунув Росії низку вимог. Зокрема, закликав РФ терміново відповісти на запитання, які ставить Велика Британія і міжнародне співтовариство, і забезпечити негайне і повне розкриття своєї програми "Новачок" перед Організацією із заборони хімічної зброї. "ЄС висловлює повну солідарність з великою Британією та підтримку її зусиллям засудити відповідальних за цей злочин", – наголошується в документі.

  Крім того, у Польщі заявили, що НАТО та ЄС мають скоординувати свої дії щодо запровадження чергових санкцій проти Росії за спробу вбивства колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля у Великій Британії. Може йтися про економічні, персональні санкції і навіть спортивні у контексті позбавлення Москви права проводити цьогорічний чемпіонат світу з футболу. Про це заявив в інтерв'ю радіо ZET голова канцелярії Ради міністрів Польщі Міхал Дворчик.

  "Британці слушно вважають, що Росія перетнула чергову межу. Ми маємо справу з безпрецедентною подією, коли бойовий газ було вжито на території однієї з країн НАТО, і вони очікують на солідарність", – заявив Дворчик. Він наголосив, що у даний момент тривають консультації на політичному та дипломатичному рівнях, які санкції може бути застосовано проти РФ.

  Як повідомляв 5.UA, колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочку Юлію отруїли 4 березня 2018 року нервово-паралітичним токсином у Солсбері. Велика Британія з цього приводу скликала засідання Ради Безпеки ООН, на якому дійшли висновку, що за отруєнням екс-полковника ГРУ стоїть Росія. У зв'язку з цим Велика Британія оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів.

  Версію про отруєння в будинку підтверджує той факт, що незважаючи на велику кількість камер відеоспостереження, поліція не знайшла на записах вірогідних злочинців. За даними видання, на даний момент Сергій Скрипаль і його дочка все ще перебувають у реанімації.

  Попередній матеріал
  "Над нами стояли, кричали і підганяли, називали нас по-різному": українські заробітчани про роботу в Польщі
  Наступний матеріал
  На Чернігівщині поліція схопила банду, що грабувала елітні маєтки і дачі

  Міноборони РФ нахамило у відповідь на заяви Британії

  США та Британія в ООН: Росія стоїть за отруєнням Скрипаля та хімічною загрозою

  Справа Скрипаля: Британія видворить з країни 23 російських дипломата

  Британія терміново скликає Радбез ООН через отруєння Скрипаля

  Отруєння Скрипаля: реакція Британії буде жорсткою, санкції ще жорсткіші

  Шпигунський скандал: детально про отруєння Скрипаля та можливі наслідки для РФ