США та Британія в ООН: Росія стоїть за отруєнням Скрипаля та хімічною загрозою

Росіяни усі звинувачення традиційно відкидають. Постійний представник Росії в ООН наголосив – Москва не піде на жоден ультиматум

Екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо отруєння Сергія Скрипаля відбулося в Нью-Йорку на вимогу Великої Британії. Адже Кремль відмовився співпрацювати й пояснювати, як розроблений у Росії бойовий токсин "Новичок" опинився на території Королівства. Натомість росіяни усі звинувачення традиційно відкидають та запевняють – інцидент у Солсбері є провокацією.

Росія стоїть за отруєнням Сергія Скрипаля – такого висновку дійшли у Раді Безпеки ООН. Тон засіданню задала Британія. Заступник постійного представника в ООН Джонатан Аллен взяв слово першим. У Лондоні впевнені – Москва порушила конвенцію про заборону хімічної зброї і статут Організації Об'єднаних Націй. Адже не оголошувала назагал про розробку нервово-паралітичної бойової отруйної речовини "Новичок". Ба більше – торік у вересні відзвітували, що повністю знищили усі запаси отруйних речовин, згідно з підписаною конвенцією. Лондон уже звернувся до Організації із заборони хімічної зброї, щоб підтвердити висновки про походження токсину.

"Росія серйозно порушила Конвенцію про заборону хімічної зброї, адже не повідомила про існування своєї програми "Новичок". Уряд Великої Британії бачить лише два варіанти пояснення інциденту в Солсбері. Або це був свідомий напад Росії на нашу країну, або Росія просто втратила контроль над отруйними речовинами", – заявив Джонатан Аллен.

Джонатан Аллен

Повну підтримку Лондону висловили Сполучені Штати Америки. Там також упевнені – Росія винна у замаху на Скрипаля. Постійний посол в ООН Ніккі Гейлі закликала Москву до співпраці в розслідуванні. Вона також застерегла – Рада Безпеки ООН втратить довіру світу, якщо Росію не притягнуть до відповідальності.

"Якщо ми не вживатимемо негайних заходів з вирішення цього питання зараз – Солсбері стане не останнім місцем застосування хімічної зброї. Її можуть використати тут, у Нью-Йорку, або в будь-якій іншій країні світу", – наголосила постпред США.

Ніккі Гейлі

Росія ж зі звинуваченнями не згодна. І навіть припускає, що хімічну речовину, якою отруїли Скрипаля, виготовили у Великій Британії. Постійний представник Росії Василь Небензя заявив – вбивство Скрипаля невигідне Москві. А інцидент в Солсбері – провокація напередодні президентських виборів. Водночас Небензя зауважив – Москва готова співпрацювати з Лондоном у розслідуванні.

"Російська Федерація вважає абсолютно неприйнятними голослівні звинувачення, викладені у зверненні Прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей від 13 березня на ім'я Генсека ООН про нібито причетність нашої країни до застосування в Солсбері отруйних речовин. Від нас в ультимативній формі зажадали в 24-годинний термін по суті зізнатися у скоєнні злочину і здійснити явку з повинною", – зачитав у ООН Небензя.

Василь Небензя

Постійний представник Росії в ООН наголосив – Москва не піде на жоден ультиматум. А у Великої Британії нібито немає вагомих доказів причетності Російської Федерації до інциденту в Солсбері. Тим часом, у Білому домі заявляють – згодні із рішенням Великої Британії видворити російських дипломатів. Вони мають залишити країну вже до середини наступного тижня.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Попередній матеріал
Сніг та хуртовини: на Україну рухається новий циклон
Наступний матеріал
Генпрокурор вніс до ВР подання на арешт Савченко

Отруєння Скрипаля: реакція Британії буде жорсткою, санкції ще жорсткіші

Шпигунський скандал: детально про отруєння Скрипаля та можливі наслідки для РФ

Отруєння Скрипаля: Британія чекає на пояснення РФ до опівночі – посол

США готові до відповідних дій щодо Москви через отруєння Скрипаля – Тіллерсон

Замість "тиші" – масштабні бої: США звинуватили Росію в ігноруванні сирійської резолюції Радбезу ООН

Стенфордський університет боїться відправляти студентів на стажування в Росію