Радбез ООН
Радбез ООН Twitter / UKR Mission to UN

"Чому в терористів не закінчуються боєприпаси?": в РБ ООН Україна нагадала про російську зброю на Донбасі

За підсумком засідання Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію стосовно запобігання придбання зброї терористами

"Чому в терористів на Донбасі не закінчується паливо і боєприпаси?" – на засіданні Ради Безпеки ООН 2 серпня Україна знову нагадала про постачання Росією озброєння терористам. Текст виступу української делегації на засідання РБ був опублікований на сайті Постійного Представництва України в ООН.

"Міжнародний режим, спрямований припинити поставки зброї терористам, стикається з проблемою, коли держави, які мають його дотримуватися, насправді порушують свої міжнародні зобов'язання і обіцянки", – мовиться в заяві.

Одним із найбільш кричущих прикладів такого порушення міжнародного права є поставки Росією "усіх видів збройних систем" на окуповані території сходу України. "Понад 400 бойових танків, 840 бронетранспортерів, 200 багаторазових ракетних комплексів, 730 артилерійських систем та 400 одиниць ППО було надано терористичним організаціям", – наголошується у зверненні.

Тож за підсумком засідання Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію стосовно запобігання придбання зброї терористами. Українська делегація закликала посилити експортний та прикордонний контроль таких постачань та зміцнити співпрацю між правоохоронними та розвідувальними органами держав. Як приклад Україна нагадала, що терористи використовували зброю і під час атаки на малайзійський Боїнг МН17 в липні 2014 року.

Детальніше про резолюцію 2370 щодо запобігання потраплянню зброї до рук терористів – на сайті Постійного Представництва України в ООН.

Нагадаємо, у травні ОБСЄ звітувала, що протягом тільки трьох місяців Росія на 750% збільшила кількість забороненого важкого озброєння на Донбасі.

Дивіться також фотогалерею на тему:

Автомати, пістолети, гвинтівка Мосіна і багато іншого: СБУ ліквідувала мережу з контрабанди і збуту зброї – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Мешканці київських новобудов перекрили Харківське шосе: чому мітингують – відео
Наступний матеріал
США успішно випробували міжконтинентальну балістичну ракету – відео запуску
Loading...