Володимир Сафронков
Володимир Сафронков 5 канал

Восьме вето від РФ по Сирії або чому російський дипломат почав хамити у Радбезі ООН

Напередодні Росія увосьме заблокувала резолюції Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Сирії

Оновлений проект резолюції ООН, який мав засудити хімічну атаку у провінції Ідліб, напередодні заблокувала Росія, вкотре скориставшись правом вето. Більше того, дипломатичний світ тепер обговорює висловлювання посла Федерації на засіданні Ради безпеки, передає "5 канал".

Як відомо, оновлений проект резолюції щодо Сирії готували США, Франція та Велика Британія. Документ засуджував хімічну атаку в місті Хан-Шейхун, жертвами якої стали 89 людей. Проект резолюції вимагав у сирійського уряду розслідувати цей злочин разом із міжнародними спостерігачами.

Утім, Росія вже увосьме від початку війни в Сирії використала право вето, щоб заблокувати резолюцію. Цього разу проти висловилась ще Болівія. Троє країн утрималися – серед них і Китай, який зазвичай на боці РФ.

"Ми сподівалися, що всі сторони досягнуть консенсусу щодо цього проекту. Китай рішуче виступає проти застосування хімічної зброї у будь-яких проявах. Ми маємо працювати разом, щоб досягти консенсусу. Дуже шкода, що цього разу ми не змогли цього зробити", – сказав посол Китаю при ООН Лю Цзеї.

Рішення Росії розкритикував представник Великої Британії Меттью Райкрофт. Він заявив, що замість співпраці з міжнародною спільнотою, Москва уперто провадить політику протистояння.

"Як можна бачити обличчя загиблих дітей у Сирії і при цьому ветувати резолюцію, яка засуджує ці смерті? Цього не можна вибачити. Росія захищає тих, хто здійснює ці атаки, замість того, щоб засуджувати їхні дії разом із усіма нами, і не дозволяє почати незалежне розслідування", – заявив посол Великої Британії при ООН Меттью Райкрофт.

Натомість російський посол поводився недипломатично. На Радбезі почав хамити і зневажливо ставитися до послів інших країн. "Ви злякались, сон втратили, що ми будемо співпрацювати зі США. Ви цього боїтесь, все робите для того, аби ця взаємодія була підірвана. Саме тому…Дивися на мене, очі не відводь, чого ти їх відводиш?.. Не смій більше ображати Росію більше", – заявив посол Росії при ООН Володимир Сафронков.

У Білому домі упевнені – про потепління у відносинах Росії та США поки що не йдеться. Після візиту Держсекретаря США Рекса Тіллерсона до Москви президент Дональд Трамп заявив, що порозуміння із Кремлем досягти не вдається. Незмінною залишається і політика Вашингтона щодо України: доки Росія не дотримується Мінських домовленостей, дружніх відносин зі США не матиме.

"Те, що відбувається – це справжнє божевілля. Відбувається це на Близькому Сході, чи в Україні. Всюди є проблеми, їх дуже багато. Зрештою, я вважаю, що ми позбудемося більшості цих проблем і не боятимемося нікого", – підкреслив президент США Дональд Трамп.

У Москві ж Тіллерсон намагався переконати Путіна припинити підтримку уряду Башара Асада, розслідувати інцидент з хімічною атакою, а з терористами "Ісламської держави" боротися спільними зусиллями.

Як інформував 5.UA, 11 квітня Росія знову скористалась правом вето і заблокувала резолюцію Радбезу ООН по Сирії.

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
Унаслідок ухвалення закону про ринок електроенергії може зрости ціна для кінцевих споживачів – експерт
Наступний матеріал
Вибух на арсеналі в Балаклії: коли місто повністю позбавиться наслідків трагедії – сюжет
Loading...