Отруєння Скрипаля: Британія чекає на пояснення РФ до опівночі – посол

  Якщо до опівночі Росія не пояснить отруєння Скрипаля, Британія вважатиме це "замахом на вбивство, спонсорованим Москвою"

  У разі відсутності задовільних пояснень з боку Москви, уряд Великої Британії вважатиме інцидент у Солсбері замахом на вбивство, спонсорованим Росією. Про це заявила посол Британії в Україні Джудіт Гоф у блозі, передає "Європейська правда"

  "Учора наш міністр закордонних справ Боріс Джонсон викликав до себе російського посла в Лондоні з вимогою, щоб до опівночі сьогодні Росія надала офіційні пояснення Великій Британії та Організації із заборони хімічної зброї про те, яким чином вона втратила контроль над своїми запасами. За відсутності задовільної відповіді з боку Росії уряд Сполученого Королівства вважатиме інцидент у Солсбері замахом на вбивство, спонсорованим державою, на британській території з використанням забороненої зброї у порушення Конвенції про хімічну зброю та міжнародного права", – повідомила Гоф.

  Посол також наголосила: "Словом, (вважатиме інцидент) незаконним використанням сили Російською державою проти Великої Британії та першим випадком агресивного використання нервово-паралітичної речовини будь-якого типу на європейській території після Другої Світової війни".

  Як повідомляв 5.UA, російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочку Юлію отруїли 4 березня 2018 року нервово-паралітичним токсином у Солсбері. Нині вони перебувають у критичному, проте стабільному стані. Впливу отрути також зазнали ще 19 осіб. Влада Британії закликала мешканців Солсбері з метою безпеки продезінфікувати особисті речі.

  Довідково: у 2012 році у Великій Британії Сергія Скрипаля і його доньку виявили непритомними та екстрено госпіталізували після отруєння невідомою речовиною в торговому центрі. Речовину, якою, ймовірно, отруїли колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у Британії, раніше використовувала ФСБ. Йдеться про нервово-паралітичну речовину бойового типу "Новічок", яку розробили в РФ.

  Попередній матеріал
  "Найбільше розширення діяльності в історії Wizz": 70 нових маршрутів за 17 тижнів
  Наступний матеріал
  Завкафедри одного з вишів Черкас затримали за вимагання коштів у студента

  Отруєння Скрипаля: влада Британії закликала мешканців Солсбері продезінфікувати речі

  Отруєння Скрипаля: сліди нервово-паралітичної речовини знайшли у піцерії, де він обідав

  США готові до відповідних дій щодо Москви через отруєння Скрипаля – Тіллерсон