Бюджет
Бюджет zn.ua

Петиція з вимогою скасувати бюджетне фінансування партій набрала необхідні 25 тис. голосів

  Читайте по-русски
  За чинним законодавством – проросійський проєкт "Партія Шарія" отримає від держави близько 190 млн грн

  Розміщена на сайті президента України петиція до Володимира Зеленського про скасування бюджетного фінансування політичних партій набрала більш як 25 тис. голосів.

  Петиція була оприлюднена на сайті глави держави 23 липня 2019 року. Її ініціатор пропонує "скасувати або, принаймні, призупинити законодавчі акти, які передбачають фінансування політичних партій з Державного бюджету".

  Автор нагадує, що за останні 4 роки майже 1,5 млрд грн державного фінансування отримали політичні сили, які цього року не пройшли до нового парламенту ("Народний фронт", Радикальна партія Ляшка, "Самопоміч", Опозиційний блок).

  "З 2019 року величезні гроші також отримають партії, яких не буде в парламенті. Зараз за державний рахунок фінансуватимуться не тільки політичні сили, які подолали 5% бар'єр, а й ті, що набрали 2%", – вказується в тексті петиції.

  Зазначається, що загалом на утримання цих партій за 5 років діяльності Верховної Ради IX скликання український народ повинен витратити "близько 5 млрд 900 млн. грн". У списку, серед зазначених "2% і більше", зокрема, присутня партія проросійського пропагандиста Анатолія Шарія "Партія Шарія".

  На момент досягнення необхідних 25 тис. голосів, до кінця збору підписів залишалося ще 71 днів. Наразі петиція пербуває в статусі "очікує на розгляд".

  Попередній матеріал
  Християни східного обряду святкують Медовий Спас: історія свята та прикмети цього дня
  Наступний матеріал
  Червоні картки та 6 голів: "Динамо" не перемогло "Брюгге" і гратиме в Лізі Європи
  Loading...