сесія ПАРЄ
сесія ПАРЄ фото Володимира Ар'єва

ПАРЄ затвердила термінові дебати через українську реформу освіти – ЗМІ

Обирали з трьох тем – криза в Каталонії, порушення прав людини у М'янмі та українське питання

На осінній сесії Парламентська асамблея Ради Європи планує провести термінові дебати щодо ст. 7 Закону України "Про освіту" на прохання угорських та низки інших депутатів. Відповідне рішення ухвалило Бюро ПАРЄ у понеділок, 9 жовтня, передає "ЄП".

Як стало відомо, керівний орган  Асамблеї обирав одну з трьох тем для дебатів – масові порушення прав людини у М’янмі, криза в Каталонії або українське мовне питання. Водночас, парламент міг і відмовитися від термінових дебатів. 

Як повідомляється, Асамблея відмовилась від обговорення каталонської кризи, аби не загострювати конфлікт. А от думки щодо української реформи освіти розділились. Зрештою, з другої спроби Асамблея вирішила провести дебати щодо мовної статті Закону "Про освіту".

Українське питання ПАРЄ розгляне вже цього четверга, 12 жовтня. А от хто буде доповідачем – поки невідомо. 

Довідка: своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. Президент Молдови Ігор Додон назвав освітні зміни в Україні соромом і зневагою до нацменшин.

Як відомо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Затримані українські прикордонники: у Брянську відбудеться зустріч з представниками ФСБ
Наступний матеріал
"Укроборонпром" вперше демонструє українську техніку на виставці у США
Loading...