Twitter / Dmytro Kuleba

"Партнери мають знизити градус риторики": Рада Європи позитивно оцінила освітню реформу в Україні

  Участь в обговоренні взяла міністр освіти України Лілія Гриневич

  Рада Європи позитивно оцінює освітню реформу в Україні. Такого висновку дійшли експерти відомства після зустрічі з українською делегацією у Страсбурзі, в якій взяла участь міністр освіти України Лілія Гриневич. Про це повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Twitter.

  "Завершилася зустріч з генсеком Ради Європи. Міністр Гриневич пояснила суть реформи освіти. На усі запитання надала вичерпні відповіді. Експерти РЄ дуже позитивно оцінюють реформу освіти. Щодо статті 7 чекаємо на думку Венеціанки. Партнери мають знизити градус риторики", – написав Кулеба.

  Тепер освітній проект спрямують до Венеціанської комісії, яка має визначити його відповідність європейським стандартам.

  Як повідомляв 5.UA, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

  Нагадаємо, своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. Президент Молдови Ігор Додон назвав освітні зміни в Україні соромом і зневагою до нацменшин.

  Попередній матеріал
  Смертельна ДТП в Росії: Пасажирський поїзд протаранив автобус – щонайменше 20 загиблих
  Наступний матеріал
  Президент ПАРЄ Аграмунт подав у відставку – документ
  Loading...