Освітянська делегація
Освітянська делегація Facebook

Освітянська делегація: навіщо до Києва з'їхалися педагоги зі всієї України

У НПУ ім. Драгоманова з нагоди прийдешнього Дня вчителя зібрались педагоги з усіх регіонів країни. Говорили про наболіле - зарплати та закон "Про освіту", який вже спричинив чимало галасу

28 вересня делегація освітян з усіх областей України приїхала до Києва у Національний педагогічний університет імені Драгоманова. Присутній був й Президент України, передає кореспондент "5 каналу".

Говорили на зустрічі про мовні квоти, нагальність навчання державною мовою та підвищення кваліфікації освітян. А от приурочили захід до Дня вчителя, який традиційно відзначають у першу неділю жовтня. Цього року свято припадає на 1 жовтня.

На зустрічі лунало багато вітальних слів на адресу освітян. Також педагогам пообіцяли подальше підвищення зарплат. Освітянам сьогодні вручали винагороди й нагадали – у Держбюджеті-2018 передбачено 580 млн гривень на підвищення кваліфікації.

Під час зустрічі із делегаціями вчителів та викладачів з усієї України міністр освіти та науки Лілія Гриневич заявила: Закон "Про освіту", який відсьогодні набув чинності, скеровують на експертизу до Венеційської комісії.

"Я переконана, що ця стаття розширює права національних меншин, а не звужує їх. Ми будемо проводити двосторонні консультації, працювати над тим, як ми будемо імплементувати цю норму", - зазначила міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

А от Президент України зі свого боку закликав не бути пасивними у діалозі з Радою Європи щодо "Закону про освіту". Петро Порошенко додав: "Профільне міністерство має займати активну позицію у захисті свого бачення гарантій прав національних меншин".

"Дуже важливо, щоб у цій дискусії ми чули одне одного. Ми - їх, але і вони обов’язково чули нас. Ми не могли не посилити роль української мови в освіті. Про що тут дискутувати? Людина, яка закінчує українську школу, має вміти говорити українською мовою", - підкреслив Президент. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Під час Ліги чемпіонів фанат вибіг на поле, аби поцілувати бутси Мессі – відео
Наступний матеріал
Неймовірна історія людяності: Хвора дівчина зібрала гроші на лікування бійця АТО
Loading...