president.gov.ua

Порошенко закликає Міносвіти не бути "почекунами" щодо закону "Про освіту"

Президент підписуючи закон уважно стежить за тим, щоб залишався широкий простір для вільного розвитку інших мов

Президент України Петро Порошенко закликає Міністерство освіти і науки займати активну позицію в захисті свого бачення обов'язкових гарантій і прав національних меншин, повідомляє "Інтерфакс".

"Наскільки я розумію, Міністерство освіти за моїм дорученням вже звернулося до Ради Європи, до Венеціанської комісії. Але прошу, пані Лілія (Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич), щоб ми не були пасивними "почекунами" і активно захищали своє бачення обов'язкових гарантій прав національних меншин", – сказав Президент на зустрічі з працівниками освітньої сфери у четвер в Києві.

Підкреслюється, що Президент зазначив необхідність докладання зусиль, щоб роз'яснити свою позицію європейським партнерам України і, перш за все, сусідам.

"Показати всім європейським структурам, що мовна стаття українського освітнього закону відповідає європейським практикам. І дуже важливо, щоб в цій дискусії ми чули один одного. Новий закон про освіту повинен не віддалити нас від Європи, ні в якому разі, а навпаки - наблизити", – заявив Президент.

Зазначається, що Президент підписуючи закон, який підтримує українську мову, уважно стежить за тим, "щоб залишався широкий простір для вільного розвитку інших мов, якими розмовляють громадяни України".

"Україна демонструвала і далі буде демонструвати таке ставлення до прав національних меншин, яке повністю відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, знаходиться в гармонії з європейськими стандартами", – цитується Порошенко у повідомленні.

Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко закликає Верховну Раду проголосувати за зміни до Конституції в частині зняття депутатської недоторканності.

Дивіться також фотогалерею за темою:

90 хвилин про курс України: Порошенко виступив зі щорічним зверненням до нардепів у ВР – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Турчинов прокоментував поставки зброї України до Азії та Африки
Наступний матеріал
У ПАРЄ закликали РФ негайно і беззаперечно звільнити Умерова
Loading...

"Реалізація місії ООН на сході": Порошенко і Меркель про миротворців на Донбасі

Порошенко ввів у дію Концепцію про реформування та управління державою в умовах надзвичайного стану

Полторак: В Калинівці знаходилось 83 тис. тонн боєприпасів

Через диверсію на складах у Калинівці Порошенко скликає військовий кабінет

Віце-прем'єр-міністр чекає від Ради ухвалення законопроекту про гастролі російських артистів

5 канал - трансляція наживо