twitter.com/poroshenko

"Раз і назавжди урівняти себе в правах з громадянами України": Президент закликав ВР ухвалити законопроект змін до Конституції

Президент України Петро Порошенко закликає Верховну Раду проголосувати за зміни до Конституції в частині зняття депутатської недоторканності

Відповідну заяву Петро Порошенко зробив під час урочистих заходів з нагоди Дня Конституції у Києві.

"Зараз реформа, що стартувала зі змін до Конституції рік тому, продовжується. Днями завершується конкурс до Верховного Суду, який для успішної діяльності потребуватиме не лише того, що ми вже зараз маємо – у відкритому прямому ефірі кандидати здавали іспити на професійність, складали електронні декларації, проходили випробування на детекторі брехні. Дуже важливу роль відігравала і Громадська рада доброчесності. І сьогодні цей конкурс знаходиться на завершальному етапі. Але він потребує нових процесуальних норм і правил. І я дуже сподіваюсь, що найближчим часом Верховна Рада прийме у другому читанні відповідні законопроекти і ми будемо мати повне перезавантаження Верховного Суду України, який забезпечить незалежність, неупередженість права", - зазначив Президент. 

За його словами, старт роботи найвищого суду у системі судоустрою є нашим головним пріоритетом на наступні тижні і місяці.

"Чому це так важливо? Бо резонансні справи, рішучі кроки по боротьбі із корупцією, які зараз демонструє Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро нагадають всім нам про такий анахронізм як депутатська недоторканість. Відповідний мій законопроект змін до Конституції готовий. Вимагає він політичної волі від народних депутатів – раз і назавжди урівняти себе в правах з громадянами України. Так само, як ми зняли недоторканість з суддів. Ще раз наголошую, що я сподіваюсь, що народні обранці у недалекому майбутньому ухвалять відповідні рішення. Адже серед них, напевно, немає жодного, хто б не обіцяв скасування цієї недоторканності у своїх виборчих програмах", - наголосив глава держави.

Попередній матеріал
Урочистості з нагоди Дня Конституції України - відео
Наступний матеріал
Експерт про вчорашню кібератаку: Це було випробування стратегії, далі буде потужніше
Loading...

Парубій розповів, які законопроекти Рада розгляне на останньому пленарному тижні

Військові дії без порушення демократії: Парубій про законопроект реінтеграції ОРДЛО

Дипломатія в картинках: яким був візит Порошенка до Франції – ФОТО

Кремль заблокував доступ до матеріалів зустрічі Порошенка та Макрона – Фейгін

Подання на п'ятьох нардепів: Експерт розповів, кого буде складно відстояти

Порошенко у Франції: як виникла "формула Макрона" та що вона передбачає