Петро Порошенко та Еммануель Макрон
Петро Порошенко та Еммануель Макрон 5.ua

Порошенко у Франції: як виникла "формула Макрона" та що вона передбачає

На Єлисейських полях на порядку денному українське питання. Новообраний президент Франції не раз заявляв про свою позиції щодо подій на Сході України. Нині ж настав час звірити годинники віч-на-віч

Президенти України, Росії, Франції та Німеччини можуть зустрітися у найближчий місяць. Про це після зустрічі із Петром Порошенком заявив чільник Франції Емануель Макрон.

  • Акценти зустрічі

У Парижі президенти говорили про розвиток Нормандського формату та методи, які змусять Путіна забрати свої війська із зони АТО. Під час зустрічі президент Франції згадав й питання Криму, та назвав все своїми іменами. Росію – агресором, наслідок незаконного кримського референдуму – окупацією, а княжну Ярославну – київською, а не "руською". Такими стали підсумки перемовин Порошенка та Макрона у Франції.

  • Чим важливий цей візит

У статусі президентів до сьогодні вони ще не бачилися, хіба що розмовляли телефоном. У Франції щойно закінчили формувати нову владу.

"Це перша зустріч іноземного лідера з лідерами Франції після парламентських виборів і формування нового уряду. І це позитивний сигнал для України, що після приходу до влади нового президента, прем’єра і парламенту, Франція сьогодні зустрічає Президента держави Україна", - коментує заступник глави АПУ Костянтин Єлісєєв.

  • Позиція Макрона щодо "Мінська" та ситуації на сході

Від співпраці у галузі сонячної енергетики - до переробки сміття. Перелік питань чималий, але для України найактуальнішою є війна на сході. Новий учасник Нормандського формату обіцяє зібрати четвірку президентів найближчими тижнями і в переговорах - не пасувати.

"Агресія йде від Росії. Тобто агресором є Росія, а не Україна. Конкретно, що я запропонував Президенту Порошенку і що я запропоную усім сторонам - це подати попередні умови для того, щоб зокрема насправді відвели війська від лінії розмежування. Потрібні конкретні дії. Я не звик до дискусій, які не зрушують з місця ситуацію", - відзначив президент Франції.

  • Реакція української сторони: нові надії

В українській делегації не приховують сподівань на те, що свіжий погляд французького президента і продемонстрована ним рішучість зможуть розконсервувати Нормандський формат.

"Мені дуже імпонує підхід пана Президента, орієнтований на результат – конкретний, практичний, без зайвих розмов. І наша домовленість, що ми покладемо на папір проекти можливих рішень. Можливо, вони будуть мати назву "формула Макрона", але ми зможемо на сьогоднішній день пред’явити сходу план миру і деокупації сходу України", - заявив Порошенко.

Як відомо, Макрон пропонує отримати від спостерігачів ОБСЄ детальний, а головне - правдивий звіт про ситуацію в Донецькій та Луганській Областях. А потім - сідати за стіл переговорів і з'ясовувати: хто зі сторін і чому досі не виконує Мінські домовленості.

Після Єлисейського палацу знайомство української делегації з новою французькою владою продовжилося. В Уряді та Сенаті тему війни замінили реформи та інвестиції. Місцевий бізнес готовий вкладати гроші в Україну, надто в її енергетику. Завдання вітчизняних дипломатів - залучити максимум інвесторів.

З Парижа, Ірина Герасимова, Іван Наконечний, "5 канал"

Попередній матеріал
Експерт про зняття депутатської недоторканності: "Подумають, кого найдешевше злити"
Наступний матеріал
Безвіз з перешкодами: які проблеми можуть стати на заваді – сюжет
Loading...