5 канал

У Парижі Президенти України та Франції домовились про "формулу Макрона"

Президент Франції вважає, що потрібно не чекати на результат від недієвих домовленостей, а виписати на папері реальну ситуацію на сході України

Зустріч Нормандської четвірки на рівні президентів можлива наприкінці червня або на початку липня. Про це заявив Президент Франції Емануель Макрон після зустрічі з Президентом України Петром Порошенком. Наразі він перебуває у Парижі з робочим візитом, нагадує кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова. 

За словами французького лідера, який вже вистиг познайомитися з членами Нормандської четвірки, вони подають дещо відмінну інформацію щодо домовленостей із врегулювання ситуації на сході. Таким чином, Макрон переконаний, що до переговорів потрібно виписати на папері реальну ситуацію, яка наразі відбувається на українському Донбасі.

Першу скрипку, на думку французького високопосадовця, тут мають грати спостерігачі ОБСЄ. Їх Еммануель Макрон вважає незалежними експертами. Лише після цього варто сідати за стіл переговорів і по пунктах конкретно говорити, як вирішувати ситуацію.

"Потрібно не звикати до безрезультатної дискусії. Конкретно, що я запропонував Президенту Порошенку і що я запропоную усім сторонам, - це подати попередні умови для того, щоб, зокрема, насправді відвели війська від лінії розмежування. Потрібні конкретні дії. Треба, щоб був постійний обмін інформацією, щоб ми всі однаково бачили ситуацію на місці. Я не звик до дискусій, які не зрушують з місця ситуацію. Я і канцлер Німеччини не згодні з тим, щоб Нормандський формат був заморожений. Ми хочемо дієвих результатів", - наголосив Еммануель Макрон.

Такий план український Президент підтримує. Петро Порошенко уже охрестив його "формулою Макрона".

"Після нашої сьогоднішньої зустрічі з паном Президентом (Франції, Еммануелем Макроном - тут і далі), я маю набагато більше оптимізму. Мені дуже імпонує підхід пана Президента, орієнтований на результат - конкретний, практичний, без зайвих розмов. Наша домовленість - що ми покладемо на папір проекти можливих рішень Нормандського формату. Можливо, вони будуть мати назву і "формула Макрона", але ми зможемо, на сьогоднішній день, надати суспільству план принесення миру і деокупації сходу України", - відзначив своєю чергою Президент України.

Як відомо, нині Петро Порошенко перебуває з робочим візитом. У Франції сьогоднішня зустріч президентів країн - перша після обрання Еммануеля Макрона. Окрім ситуації в Донецькій та Луганській областях, високопосадовці обговорили і співпрацю в сферах переробки сміття та енергетики. Наразі триває зустріч українського Президента з прем’єр-міністром Франції. Після Петро Порошенко проведе переговори з головою сенату, а також представниками бізнесу, які готові інвестувати гроші в українські проекти.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Євродепутати відвідали Авдіївську "промку" - фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Судове засідання у справі Єфремова - трансляція завершена
Наступний матеріал
З передової у рідні Чернівці повернулись майже 1 тис. бійців – відео
Loading...