ринок землі
ринок землі 5 канал

Остаточна версія документа про ринок землі: що змінилося перед другим читанням – сюжет

Читайте по-русски
Повідомляють, що документ істотно доопрацювали

Законопроєкт про запуск ринку землі в Україні вже готовий. Ухвалити його можна за три години. Була б на те політична воля. Урядовці сподіваються, що законопроєкт про ринок землі депутати можуть проголосувати вже цього тижня. Аграрний комітет – теж на низькому старті.

Кажуть, документ істотно доопрацювали. Прописали – 10 тисяч гектарів в одні руки. Розрахунок – лише безготівковий. Про ці та інші новації і про те, чи дозволять купувати землю іноземцям, розкаже журналіст "5 каналу" Петро Троць.

Два місяці роботи після підтримання в першому читанні, понад чотири тисячі опрацьованих правок. Законопроєкт про ринок землі знову готовий для оцінювання депутатами. Його автори кажуть: перед другим читанням врегулювали найрезонансніші позиції. Тому згадок про 200 тисяч гектарів у одні руки вже немає, а іноземців до купівлі допустять лише після референдуму.

"Суспільство вимагає недоступу іноземців, це є гарантовано сьогодні. Суспільство вимагає обмеження: 10 тисяч гектарів – це той компроміс, який є найбільш прийнятним. Звичайно, Верховна Рада України під час голосування прийме остаточне рішення, яке обмеження і в якій формі має бути", – сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. 

Уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко заявив: "У даному випадку ми не порушуємо жодних інвестиційних зобов'язань. Не порушуємо європейські конвенції. У ЄС, всі наші найближчі сусіди, Польща, Угорщина, Словаччина, Словенія – всі проходили цей етап і мали обмеження щодо іноземців".

Винятково безготівковий розрахунок при купівлі, перевірка походження цих коштів, заборона продавати землю ближче 50-ти кілометрів від кордону для юридичних осіб, учасниками яких є іноземці. Усі етапи продажу землі обіцяють суворо контролювати.

"Коли покупець і продавець приходять до нотаріуса, нотаріус перевіряє особу покупця. Перевіряє, скільки на цій людині зареєстровано землі, у яких підприємствах вона є засновником, встановлює також, скільки ці підприємства, де вона є засновником, вже мають у власності", – запевняє голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики Микола Скольський. 

Поза процесом опиняться банки: навіть якщо така установа й отримає наділ як стягнення з боржника, упродовж наступних двох років землю треба продати: інакше її просто конфіскують. При цьому чиновники обіцяють фермерам гривневе кредитування – приблизно 3-5 відсотків річних.

"Ми будемо надавати підтримку тим, хто має 500 гектарів, можливо, розглянемо можливість підняти цю ставку до тисячі гектарів. Але ми не будемо надавати підтримку великим холдингам, великим господарствам, які мають десятки тисяч гектарів", – сказав Тимофій Милованов.

У тижневому порядку денному Верховної Ради законопроєкту про ринок землі ще немає. Утім, його автори переконані, що цього тижня парламентарі вже матимуть нагоду підтримати його у другому читанні.

Петро Троць, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Збиття Boeing 737: хто має понести відповідальність та чи можливо, що в літак влучили випадково – сюжет
Наступний матеріал
Вбивство Аміни Окуєвої: що відомо про затриманого ймовірного організатора – сюжет
Loading...

Крики "Ганьба" та понад 200 правок: як у Раді сварились через законопроєкт про ринок землі – сюжет

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про ринок землі

Пленарне засідання ВР: розгляд законопроєктів про ринок землі – відео