Підозру оголосили імовірному організатору вбивства Аміни Окуєвої – учасниці АТО, яку застрелили у 2017 році на Київщині. Вийшли на чоловіка через ДНК.
За даними слідства, зразок збігся з тим, що був на зброї. Ймовірний кілер своєї вини не визнає. То хто він та що йому загрожує – детальніше розкаже журналіст "5 каналу" Мирослав Солонар.
Три роки мовчанки, і зрештою лише зараз з’являються зрушення в резонансному розслідуванні. У неділю, 12 січня, правоохоронці затримали кілера, який, на думку слідчих, є ймовірним організатором вбивства української військовослужбовиці Аміни Окуєвої. І це лише крихти інформації, відомі загалу.
Підозрюваного в поліції називають ватажком групи кілерів. Слідчі встановили, що чоловік – уродженець Дагестану, вже давно прибув до України і має українське громадянство. У Нацполіції та МВС підтвердили – ім'я затриманого – Ігор Редькін.
"У вересні 2019 року оперативниками Київської області було затримано злочинну групу. ДНК одного з учасників цієї групи повністю збіглося із біологічними слідами, які були на зброї, з якої саме стріляли в автомобіль, де перебувала Аміна Окуєва", – повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Роль Ігоря Редькіна в цьому злочині ще з'ясовують – зізнаються правоохоронці. Бо припускають, що зброю могли тримати кілька осіб, однак доказ ДНК затриманого на зброї – найпряміший. Хоча за кілька днів після розстрілу автомобіля Аміни Окуєвої поліцейські казали, що слідів ДНК на місці злочину не знайшли.
"Слідство не рахувало за можливе надати і розповсюдити цю інформацію, в тому числі управлінню комунікації", – розповідає Ігор Клименко.
І лише нині оприлюднюють засекречену інформацію. Вбивство учасниці АТО Аміни Окуєвої в поліції називають замовним. Утім, хто замовив та які мотиви – слідство ще не знає.
"Вони були незнайомі, тому, ми вважаємо, що цей злочин був скоєний на замовлення і, для вашого розуміння, слідство наразі вивчає діяльність цієї групи не тільки в межах України, але й за кордоном, в тому числі в країнах Євросоюзу", – розкриває подробиці начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов.

До слова, зброя, на якій знайшли ДНК підозрюваного, – чеського виробництва. Тому зачіпки українські слідчі шукатимуть і у країнах ЄС. Що ж до минулого Редькіна, то він уже фігурував у розслідуванні іншого злочину – вбивства українського бізнесмена Павла Зможного у 2016 році. Тоді його загратовували. Але згодом Шевченківський райсуд відпустив підозрюваного під особисте зобов’язання. Після нового затримання Редькіна – вже у справі Аміни Окуєвої – в соціальних мережах почали ширитися повідомлення, що він нібито має спільний бізнес із народним депутатом від "Слуги народу" Юрієм Арістовим. У фракції кажуть: розбиратимуться.
"Ми чекаємо офіційної інформації від Нацполіції, будемо далі спиратися на неї, що це за Редькін, чи той це Редькін, і так далі", – заявив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.
Загалом правоохоронці встановили, що до вбивства Аміни Окуєвої в жовтні 2017 року причетні семеро осіб. Уже у вівторок можливому організатору злочину повинні обрати запобіжний захід у Святошинському райсуді Києва.
Мирослав Солонар, Валентин Стрельцов, "5 канал"