312 голосів "за" – таку переконливу більшість продемонстрували депутати під час голосування за законопроект, який має покласти край незаконним візитам і перевіркам підприємств силовиками. А ще парламентарі трохи змінили офіційні вихідні. Подробиці насиченого дня в парламенті – в сюжеті.
Депутати, яким часто дорікають відсутністю на робочих місцях, взялися впорядковувати державні вихідні для українців. Пропозицію відпочивати 25 грудня на Різдво християн західного обряду поставили на голосування.
Але щоб не збільшувати кількість вихідних упродовж року і не створювати навантаження на бюджет країни, в комітеті соцполітики запропонували врахувати в законі ініціативу спікера. Парубій уточнив: "Роблячи вихідний 25-го, ми зазначили, що День міжнародної солідарності трудящих – не 1-го і 2-го, а тільки 1-го числа – як День праці. Ми один вихідний замінили на інший".
І тут почалися дискусії. Одні виступали проти зменшення кількості травневих свят, інші – проти збільшення вихідних впродовж року. Тож ні законопроект, де вихідний з травня переноситься на грудень, ні законопроект, який просто вноситься додатковий вихідний – 25 грудня – в залі не пройшли.
Понад два десятки голосів, яких бракувало для ухвалення рішення, в результаті дала "Радикальна партія", котра за кілька хвилин кардинально змінила свою думку і вирішила, що сім'ям вистачить об'єднання на різдвяні свята, тому травневі таки можна зменшити. Результат голосування – 238 "за". Закон прийнятий
Подарувавши українцям вихідний день на католицьке Різдво, депутати продовжили законодавчо впорядковувати діяльність працюючого населення. І взялися за розгляд урядового законопроекту щодо зменшення тиску на підприємства і підприємців.
Представити законопроект, який має припинити безпідставні перевірки підприємств силовиками, до парламенту прийшов прем'єр. Обіцянок, що тиск на бізнес буде припинений, Володимир Гройсман роздав стільки, що депутати документ одразу ухвалили. До того ж, профільний комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності теж його підтримав.
"Я зневажаю тих силовиків, які вдягають погони правоохоронних органів, і використовують всі можливості для того, щоб тиснути на чесний прозорий бізнес. Створюють маски-шоу", – наголосив Прем'єр-міністр.
Перевірки і тиск силовиків виявилися надто не до душі депутатам. 312 з них проголосували "за". Цифра, яку на табло в нинішньому парламенті можна побачити не кожної сесії. Цим документом депутати зобов'язали Феміду і силовиків проводити фото- та відеофіксацію засідань, допитів та обшуків. Допускати в обов'язковому порядку до цих процедур адвокатів. І прописали кримінальну відповідальність правоохоронцям у разі порушення ухваленого закону. В міністерстві юстиції – а там розробляли основу документа – пояснили відразу: нинішнє голосування полегшить життя не лише бізнесу, а й звичайним українцям.
"Якщо обшуки відбуваються в помешканні, домоволодінні або офісі, вони мають відбуватися за новими стандартами: повної фіксації відео і звуку процесу обшуку. Тобто ця норма захищає не тільки представників бізнесу, а й звичайних громадян", – пояснив міністр юстиції Павло Петренко.
Тепер цей документ, як і закон про вихідний день 25 грудня, має підписати Президент. І тоді ухвалене запрацює.
Ірина Герасимова, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею:
"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів