zn.ua

Рада схвалила законопроект про захист економічної конкуренції

Закон забезпечить органам Антимонопольного комітету України право на відмову в розслідуванні

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про захист економічної конкуренції, який вводить поняття малозначності порушення і передбачає підвищення максимального розміру штрафів за порушення економічної конкуренції, повідомляє УНІАН.

За ухвалення відповідного законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України про захист економічної конкуренції" в першому читанні (№6723) проголосували 239 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів.

Зазначається, що голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук повідомив, доповідаючи по законопроекту, що він дає законні підстави Антимонопольному комітету відмовляти у розгляді заяв компаніям, що входять до списку санкцій РНБО.

"Цим законопроектом надається право Антимонопольному комітету не розглядати спам. Також, законопроектом вилучаються окремі категорії дій, які непотрібні", – сказав він.

Крім того, у пояснювальній записці вказується, що метою прийняття проекту закону є усунення подвійності регулювання деяких видів узгоджених дій (так званих Вертикальних узгоджених дій) положеннями закону, з урахуванням повноважень Антимонопольного комітету України визначати типові вимоги до узгоджених дій.

Згідно з документом, пропонується введення в законодавство поняття малозначності порушення, що забезпечить органам Антимонопольного комітету України право на відмову в розслідуванні, а також на закриття справ щодо діянь, які мають формальні ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, але відчутно не впливають на конкуренцію на ринку.

Також законопроектом передбачається підвищення максимального розміру штрафів та вдосконалення порядку примусового стягнення штрафів, накладених комітетом, а також скасування пені за несвоєчасну сплату штрафу.

Крім цього, пропонується підвищити плату за подання заяв про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Відповідь "звірячим оскалам": У МВС показали фото силовиків, які охороняють порядок під ВР

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Змова у справі днопоглиблення портів: Антимонопольний комітет підтвердив версію НАБУ
Наступний матеріал
Польща заборонила В'ятровичу в'їзд – ЗМІ
Loading...

Велика Британія сподівається на співпрацю нардепів з громадськістю для ухвалення Виборчого кодексу

"Тисяча й одна поправка": Гончаренко про голосування Ради за Виборчий кодекс

Аналітик "Опори" розповів про зміни до виборчого законодавства

ВР ухвалила в першому читанні новий Виборчий кодекс: як це було і що зміниться

"Купуй українське, плати українцям": нардеп розповів про законопроект "Радикальної партії"

Під Верховною Радою "презентували" сигарети "Шкільні": до чого тут новий законопроект