Під Верховною Радою "презентували" сигарети "Шкільні"
Під Верховною Радою "презентували" сигарети "Шкільні" 5 канал

Під Верховною Радою "презентували" сигарети "Шкільні": до чого тут новий законопроект

Активісти намагалися привернути увагу до проекту нового закону, який забороняє продавати цигарки на вітринах магазинів чи кіосків, а також агресивну промоцію

Новий символічний бренд цигарок – "Шкільні" – презентували під Верховної Радою, їх роздавали усім, в кого є діти шкільного віку. Таким чином активісти намагалися привернути увагу до нового законопроекту, який забороняє продавати цигарки на вітринах магазинів чи кіосків, а також агресивну промоцію. Текст цього документу активісти й поклали до символічної пачки "Шкільних".

Також активісти звернулися до парламентаріїв із вимогою вже наступного тижня розглянути та ухвалити антитютюновий проект закону, який впродовж року навіть не включають до порядку денного засідань Верховної Ради. Активісти вважають неприйнятним те, що нині пачку цигарок можна побачити й придбати на кожному кроці, а реклама нав'язує, що куріння – це стиль життя. В Україні понад 60% дорослих курців починають палити ще у підлітковому віці. За даними лікарів, щороку від тютюнопаління помирає 85 тис. українців.

"Середній вік початку куріння в нашій країні – це 12-13 років. Це в середньому, тобто безумовно, що є діти, які починають курити раніше, отримують залежність дуже рано, і це теж сприяє розвитку захворювань. Для дітей це особливо – бронхіальна астма, хронічний бронхіт, це недорозвинені легені", – наголошує головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка.

"Суть у тому, щоби всі споживачі не бачили ось це (показує пачку – 5.UA). Якщо вони хочуть – вони можуть підійти і купити. Тобто ніхто не забороняє продавати сигарети, ми лише проти маркетингу сигарет. Тому що ми точно знаємо – це сприяє тому, що діти починають курити. Воно впливає теж на те, що курцям важче кинути курити", – пояснює виконавчий директор ГО "Життя" Лілія Олефір.

Дивіться також фотогалерею:

Ні торгівлі людьми: У Києві відбулася масштабна акція Walk for Freedom – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Укртрансбезпека отримала нові габаритно-вагові комплекси
Наступний матеріал
Недовго чекати: Луценко повідомила, коли буде готовий президентський законопроект про антикорупційний суд
Loading...