likar.info

"Карта курця": Учені з'ясували, як куріння пошкоджує ДНК

  Подібні карти допоможуть вченим краще зрозуміти, як виникає спричинений курінням рак та чому окремі люди виявляються більш стійкими або уразливими до нього

  Учені вперше створили детальну карту пошкоджень ДНК унаслідок паління. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Рroceedings of the National Academy of Sciences.

  Як стало відомо, лауреат Нобелівської премії з хімії Азіз Санкар та його колеги розробили спосіб картування пошкоджень ДНК на основі ексцизіонної репарації нуклеотидів (механізму репарації ДНК). Це дозволяє виправити однониткові пошкодження ДНК, використовуючи як матрицю неушкоджений комплементарний ланцюг.

  При розпізнаванні пошкодження "вирізають" коротку ділянку пошкодженого ланцюга ДНК. Учені також знайшли спосіб маркувати такі "вирізані" ділянки та впорядковувати їх, створюючи карту пошкоджених ділянок геному.

  Науковці досліджували ушкодження, викликані бензопиреном – канцерогеном, що викликає до 30% смертей від раку в США.

  "Подібні карти допоможуть вченим краще зрозуміти, як виникає викликаний курінням рак, чому окремі люди виявляються більш стійкими або уразливими до нього, і як можна запобігти хворобі", – зазначається в повідомленні.

  Крім того, Санкар сподівається, що наочна демонстрація пошкоджень на клітинному рівні спонукатиме деяких курців відмовитися від шкідливої звички. Наразі автори дослідження працюють над підвищенням дозволу карти й шукають спосіб використовувати її для діагностики інших пошкоджень ДНК.

  Попередній матеріал
  Кадрова епопея у Держгеонадрах: що відбувається зі зміною керівництва
  Наступний матеріал
  Генпрокурор США у Сенаті: Зв'язки Трампа з Росією – це жахлива брехня
  Loading...

  "Найбільша п'яничка Європи": у ВООЗ назвали державу-лідера зі вживання алкоголю

  Дієтолог: Для багатьох людей цукровий, м'ясний та алкогольний удар на Великдень не проходить безслідно

  За 5 років в Україні кількість курців скоротилась на 20%