Володимир В'ятрович
Володимир В'ятрович 5 канал

Польща заборонила В'ятровичу в'їзд – ЗМІ

  Ця інформація не опублікована офіційно, але рішення про заборону в'їзду В'ятровичу було скеровано міністром закордонних справ Польщі Вітольдом Ващиковським

  Польські ЗМІ повідомили, що голові Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу заборонено в'їзд до Польщі. Про це повідомляє польське видання Wiadomosci Dziennik з посиланням на джерела, передає УНІАН.

  Видання зазначає, що ця інформація не опублікована офіційно, але рішення про заборону в'їзду В'ятровичу було скеровано міністром закордонних справ Польщі Вітольдом Ващиковським. Нещодавно він оголосив, що розробляється процедура, згідно з якою буде складено перелік українців, яким буде заборонено в'їзд до Польщі.

  Водночас йдеться, що офіційно Ващиковський не хоче говорити про те, хто саме з українських посадовців увійшов до цього списку або увійде у майбутньому. За даними видання, інформація про те, кому заборонено подорожувати до Польщі, не буде розкриватися. Проте глава польського МЗС хоче, аби особи з цього переліку дізнавалися про заборону при спробі перетину кордону.

  Сам голова Українського інституту національної пам'яті сказав, що його особисто не повідомляли про можливу заборону на відвідування Польщі.

  "Не повідомляли, і наскільки я знаю, процедура не передбачає мого особистого повідомлення", – сказав В'ятрович.

  Також він додав, що не намагався дізнатися, чи відповідає ця інформація дійсності.

  "Не дізнавався, і я думаю, що все задумано таким чином, що я про це дізнаюся тільки при спробі перетину кордону в бік Польщі. Принаймні так мені підказує досвід моєї персони нон-ґрата в Росії", – додав він.

  Крім того, В'ятрович зазначив, що не є членом Консультаційного комітету глав держав України та Польщі. "Але у будь-якому випадку, це, як на мене, крок, який свідчить про подальшу ескалацію з польського боку цієї проблеми", – підсумував В'ятрович.

  Як повідомляв 5.UA, віце-консул Польщі зробив провокаційну заяву щодо виникнення Української держави.

  Попередній матеріал
  Рада схвалила законопроект про захист економічної конкуренції
  Наступний матеріал
  Японія з 1 січня лібералізує візовий режим з Україною
  Loading...