Голосування за проект Бюджету-2018
Голосування за проект Бюджету-2018 Урядовий портал

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Бюджету-2018: подробиці з парламенту

Найбільші заплановані статті видатків – на освіту, на охорону здоров'я, на оборону та безпеку. Саме збільшення видатків на силові органи викликало найбільше критики у залі парламенту

Проект головного кошторису країни на наступний рік – у першому читанні погодили народні депутати. Парламентарі підтримали постанову щодо висновків та пропозицій до проекту Держбюджету-2018 та законопроекти про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів. Як тривало обговорення у парламенті – розповіла кореспондент "5 каналу" Наталія Жижко.

Обговорення бюджету та його ухвалення у першому читанні відбулося досить швидко – депутати вклалися у один вечір. Хоча у залі розгляд питання розпочався тільки після 16-ї години, у кулуарах обговорення головного економічного документу країни почалося вже з самого ранку. Здебільшого обранці висловлювали своє незадоволення, свої зауваження та застереження.

Зокрема, член Бюджетного комітету, економіст та народний депутат Віктор Пинзеник був затривожений, що головні економічні показники бюджету не збігаються та суперечать один одному. "Економіка росте на 3%, а заробітна плата – на 21%. При цьому інфляція – тільки 7%. Щось не працюють ці цифри між собою", – зазначив він.

Найбільші статті видатків у бюджеті на 2018 рік – на освіту, на охорону здоров'я, на оборону та безпеку. Саме збільшення видатків на силові органи були одним з наріжних каменів під час обговорення у парламенті. Також народні депутати виступали проти податкового тиску на підприємців, а ледь не кожен другий говорив про перенесення суттєвого фінансового тягарю на місцеві бюджети.

Хоча представляло документ у Раді Міністерство фінансів, проте перед самим голосування слово узяв прем'єр-міністр Володимир Гройсман – закликав депутатів таки підтримати кошторис на наступний рік: "Хочу подякувати кожному народному депутату, хто підтримує ці рішення, з ким спільно ми напрацьовуємо. Було багато мудрих думок в цій залі. І у нас буде час, щоб ми кожну пропозицію пропрацювали і врахували її".

Зрештою "за" Бюджет-2018 проголосували у першому читанні 260 народних депутатів. Не дали голосів – "Опозиційний блок", "Самопоміч" та "Батьківщина".

Дивіться також фотогалерею:

Штовханина й вирвані мікрофони: Нардепи зірвали розгляд законопроекту про реінтеграцію ОРДЛО – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Раптове "прослуховування" чи неявка за викликом: як розглядали апеляцію у справі Авакова-молодшого
Наступний матеріал
Чим небезпечне бажання записати в закон про реінтеграцію пункт про розрив дипвідносин із РФ – "Час. Підсумки дня"
Loading...