Адвокат Авакова-молодшого Андрій Федур
Адвокат Авакова-молодшого Андрій Федур 5 канал

Раптове "прослуховування" чи неявка за викликом: як розглядали апеляцію у справі Авакова-молодшого

Рішення апеляційної інстанції щодо запобіжного заходу Олександру Авакову є остаточним і оскарженню не підлягає

Апеляційний суд Києва залишив запобіжний захід фігуранту "справи рюкзаків" Олександру Авакову без змін. Тож він і надалі – під особистим зобов'язанням і має носити електронний браслет. Таким чином суд відхилив скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка вважала запобіжний захід надто м'яким. І просила Феміду взяти Авакова-молодшого під варту. Чим саме суддя аргументував своє рішення – розповіла кореспондент "5 каналу" Олена Бережнюк.

Суддя визнав аргументи САП недостатніми, щоб взяти під арешт Олександра Авакова. Прокурор вкотре наголосив, що обвинувачений має достатньо фінансових та інших можливостей, аби впливати на інших фігурантів "справи рюкзаків". А також зазначив, що на його думку, Аваков-молодший може в якийсь спосіб уникати майбутніх розглядів справи та слідчих дій, адже раніше вже проігнорував телефонне прохання детектива НАБУ завітати до Бюро.

Адвокат підзахисного такі слова сприйняв як інформацію, що його підзахисного прослуховували. Клопотатиме, щоб такі дії антикорупційних службовців у майбутньому були розглянуті.

"Я був здивований, що сьогодні прокурор (САП – 5.UA) надав такий рапорт детектива, в якому вони фактично зафіксували скоєння ним кримінально караного діяння. Насамперед на це має реагувати прокурор. Ми, зі свого боку, вивчимо це питання досконало і тоді матимемо ту чи іншу позицію. На мій погляд, вони дуже помилилися. Не було ніякого сенсу надавати сьогодні в суді такий рапорт", – зазначив адвокат Олександра Авакова Андрій Федур.

Прокурор Василь Кричун, своєю чергою, уточнив: "Безумовно, це не було прослуховування в сенсі негласної слідчої розшукової дії. Йдеться про здійснення виклику – це є процесуальна дія. КПК дозволяє фіксувати процесуальні дії на відео- та аудіо-носії". 

Рішення апеляційної інстанції є остаточним і оскарженню не підлягає.

Як повідомляв 5.UA, 31 жовтня у ЗМІ з'явилася інформація, що детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) провели обшуки у справі рюкзаків, в тому числі – у помешканні сина очільника МВС Арсена Авакова в Харкові – Олександра. Повідомлялося, що обшуки тривають у рамках розслідування справи щодо закупівлі наприкінці 2014-го – на початку 2015-го років МВС рюкзаків. У НАБУ сказали, що затримали трьох осіб, а в МВС назвали дії НАБУ "юридично не обґрунтованими". Пізніше суд обрав запобіжний захід Авакову-молодшому у вигляді особистого зобов'язання.

Дивіться також фотогалерею:

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Реалізація закону про сільську медицину має розпочатися негайно – Порошенко
Наступний матеріал
Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Бюджету-2018: подробиці з парламенту
Loading...