Мінські перемовини
Мінські перемовини apostrophe.ua

Порошенко розповів невідомі деталі про підписання Мінських угод у 2015 році

  Читайте по-русски
  Перед переговорами Порошенко поїхав у Краматорськ, де в результаті ракетного обстрілу загинули 17 осіб

  П'ятий президент України Петро Порошенко назвав переговори Нормандської четвірки 12 лютого 2015 року, на яких був підписаний так званий Мінськ-2, "найжахливішою ніччю в житті". Про це політик написав у колонці для "Української правди".

  Він розповів, що перед переговорами він поїхав у Краматорськ Донецької області, де в результаті ракетного обстрілу загинули 17 осіб.

  "Виснажливий 19-годинний марафон з Путіним, – холодним, жорстоким і глибоко ворожим до України "переговірником" – ніщо в порівнянні з тим потрясінням, яке випало перед тим пережити східноукраїнському місту", – написав Порошенко.

  І зауважив, що трагедія в Краматорську тоді "не торкнулася жодної струни" в душі Путіна.

  "Згодом (тодішній президент Франції – ред.) Франсуа Олланд напише, як "багато разів Порошенко і Путін підвищували голос один на одного". Так, це була найжахливіша ніч в моєму житті. Однак вирішальна для того, щоб стриножити агресора... Ключовим завданням Мінська-2 для нас було зупинити наступ російських регулярних військ, запобігти оточення наших воїнів, зберегти життя тисяч людей, військових і цивільних", – згадує Порошенко.

  За словами керівника "Європейської солідарності", Путін тоді наполягав, що вісім тисяч українських військових – в оточенні.

  Порошенко написав: "Ми чітко заявили, що оточення немає, а наші зброю не складуть. Але для того, щоб переконати в цьому всіх учасників зустрічі, на деякий час українська делегація перемістилася в окреме приміщення. Звідти, через лінію закритого зв'язку, ми комунікували з Генеральним штабом. Зрештою отримали чітке повідомлення, що наші тримають оборону по лінії, визначеної в Мінську 19 вересня 2014 року, і оточення не допустять".

  Путін тягнув час, щоб українські військові були оточені і знищені, пише Порошенко, або "в кращому випадку" – роззброєні і потрапили в полон. Незважаючи на це, Москва врешті-решт погодилася на припинення вогню з 15 лютого.

  "Тоді "четвірка" працювала в чіткому форматі "три і один", в якому Путін не зміг знайти жодної лазівки, і ніхто не був слабкою ланкою. Була в кінці-кінців узгоджена спільна декларація "нормандської четвірки", вагомою позицією якої стало підтвердження "повної поваги суверенітету і територіальної цілісності України..." А підпис Путіна під документом означав не що інше, як юридичне підтвердження очевидного факту: Росія – сторона конфлікту", – зазначає Порошенко.

  Він також звернув увагу на показову деталь: Путіну вистачило якихось десяти хвилин, "щоб приструнити своїх маріонеток, які раптом почали робити вигляд, ніби не згодні з уже узгодженим лідерами четвірки проектом".

  Порошенко пише: "І Олланд, і Меркель мали можливість переконатися, наскільки ж короткий ланцюг, на якій сидять формальні керівники цих псевдореспублік, кому служать і чиї команди виконують бойовики".

  П'ятий президент України також пише, що головне, що дали Україні Мінські угоди – це дорогоцінний час, час для системного розвитку армії, час для того, щоб зосередитися на подоланні соціальної кризи, викликаної війною і перекриттям доступу українських товарів на російський ринок, час для того, щоб зміцнити міжнародну коаліцію на підтримку України, час, щоб обладнати і утримувати в робочому стані санкцій механізм проти Росії.

  Порошенко також написав, що нова українська влада відмовилася від ідеї дотиснути Путіна, а замість цього сама піддалася тиску і прийняла путінську редакцію так званої "формули Штайнмайєра".

  Лідер "ЄС" пише: "Вже скоро рік, як до влади прийшли затяті критики Мінських домовленостей. Як виявилося, "голуби миру" прилетіли з порожніми дзьобами, тобто без власного мирного плану. Далі більше: в Парижі Володимир Зеленський додав і свій автограф до того комплекту документів, який умовно і називається Мінськом (може скласти мені компанію в походах на допити в ДБР, яке копає під Мінськ)". 

  Порошенко також підкреслив, що альтернативи Мінську-2 так і не запропонували, тому що її немає: "Ніколи не ідеалізував і не ідеалізую Мінськ. І нікому не бажав би опинитися в таких обставинах, які були в лютому 2015 року. Не маючи ресурсу подолати Росію у військовому плані, ми тоді переграли її дипломатично і тим самим врятували Україну. Завдяки мужності наших воїнів під Дебальцевому і на інших ділянках фронту". 

  Як повідомляв 5.UA, Зеленський замінив омбудсмена на генерал-майора СБУ в гуманітарній підгрупі Мінського процесу. 

  Попередній матеріал
  Україна не буде призначати посла в Росії, бо немає підстав покращувати дипломатичні відносини – МЗС
  Наступний матеріал
  Чемпіон Європи: українець Семен Новіков здобув золото на змаганнях із греко-римської боротьби
  Loading...

  Зеленський замінив омбудсмена на генерал-майора СБУ в гуманітарній підгрупі Мінського процесу

  Міністр оборони розповів, чому розведення військ по всій лінії розмежування не підходить українській стороні

  На 21 січня Порошенко жодної повістки від ДБР не отримував – адвокат

  У Мінських домовленостях немає пункту про автономію Донбасу – Сайдік

  Запровадження "формули Штайнмаєра": у МЗС дали пояснення

  Не домовилися: у Мінську не погодили списки на обмін бранцями