ipress.ua

У Мінських домовленостях немає пункту про автономію Донбасу – Сайдік

  Читайте по-русски
  Потрібно визначити, як Україна поверне повний суверенітет над усією територією Донецької та Луганської областей, наголосив Сайдік

  У Мінських домовленостях немає пункту про надання автономії Донбасу, як на цьому наполягає російська сторона, натомість міститься положення про особливий статус ОРДЛО в межах української децентралізації. Про це в інтерв'ю виданню Die Presse заявив австрійський дипломат Мартін Сайдік, який з 2015 по 2019 рік був спеціальним представником голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ), повідомляє "Укрінформ".

  Він сказав: "Потім з'явився ще один елемент із російської сторони: вимога автономії – поняття, яке марно шукати в тексті Мінських домовленостей. Там є лише децентралізація. Тож якщо українці не хочуть говорити про автономію, я можу це зрозуміти".

  В інтерв'ю австрійському виданню Сайдік сказав, що Україна готова надати особливий статус ОРДЛО в межах реформи децентралізації, "але спочатку має бути чітко прояснена безпекова сторона". Зокрема, потрібно визначити, як Україна поверне повний суверенітет над усією територією Донецької та Луганської областей.

  Він сказав: "Проблема полягає в тому, що поки росіяни та сепаратисти не хочуть говорити про цей "День X", – заявив Сайдік.

  Як повідомляв 5.UA, 12 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", згідно з якими термін його дії продовжено до 31 грудня 2020 року. Президент України Володимир Зеленський 18 грудня підписав цей закон. 

  Водночас президент РФ Володимир Путін на пресконференції 19 грудня заявив, що закон про особливий статус Донбасу є "ключем Мінських угод" і має бути закріплений у Конституції України. Натомість міністр закордонних справ України Вадим Пристайко наголошував, що закріплення особливого статусу окупованої частини Донбасу в Конституції України виключено.

  Попередній матеріал
  Збиття літака МАУ в Ірані: Данілов попросив ЗМІ не маніпулювати на темі повернення чорних скриньок
  Наступний матеріал
  Держприкордонслужба не пустила в Україну чотирьох російських акторів
  Loading...