Протасів Яр
Протасів Яр lb.ua

"Система гнила, її очолює гнила людина": активіст розповів, як поліція Авакова допомагає "тітушкам"

Читайте по-русски
Правоохоронці не відкрили жодного провадження щодо нападу на захисників Протасового Яру, а порушників – відпускають, каже Роман Ратушний

Голова ГО "Захистимо Протасів Яр" Роман Ратушний розповів, що в конфлікті між захисниками лісу від забудови і забудовниками поліція або нічого не робить, або допомагає забудовникам Геннадію Корбану й Олегу Левіну. Про це він повідомив в ефірі "5 каналу".

Ратушний пояснив: "1 травня 2019 року прийшов забудовник у супроводі "тітушок" (охоронна фірма "Ф-13" – була пов'язана з Сергієм Короткіх, одним зі спікерів Національного корпусу, дуже дружить із Аваковим-молодшим, про що публічно заявляв) і з поліцією охорони, яку сам Короткіх колись очолював. Їхні люди часто нападали на наших сусідів".

За словами Романа, у сутичках із охоронцями деякі активісти постраждали, а йому самому почали погрожувати. Жертви нападників писали заяви в поліцію, але правоохоронці систематично їх "губили", так і не порушивши жодної кримінальної справи, сказав Роман.

"На охорону будівництва зайшло нове кримінальне угруповання. Вони напали на координатора громади Юлю Кононенко (фронтовий волонтер)", – зазначив Ратушний. І додав, що активістка отримала струс мозку.

Він розповів, що члени громади затримали нападника і викликали поліцію. Правоохоронці доправили його до відділку і там відпустили, наголосив активіст: "Його відпустили і сказали громаді, що він "такий же громадянин, як і ви, ми не маємо права його затримувати".

"У кращому випадку вони бездіють, у гіршому – допомагають забудовнику. Це було неодноразово під час акцій протесту, коли вони допомагали "тітушкам", стояли з ними живим ланцюгом. І це майже в центрі столиці", – обурився він.

"Поліція захищає або власні, або чужі бізнес-інтереси. Є хороші поліцейські, яких меншість, – ними прикривається вся ця гниль, яку Аваков залишає у системі й консервує", – переконаний Ратушний.

"Є класні копи, але сама система абсолютно гнила, і її очолює абсолютно гнила людина. Я маю на увазі Арсена Авакова. Він перепризначений міністр під особисту відповідальність президента. Ще місяць тому був тимчасовим. Тепер, я так розумію, він уже постійний", – додав активіст.

"Ти виходиш захистити свій дім – і що робить поліція? У кращому випадку – нічого. Кожна людина в Україні може опинитися в ситуації, коли вона вийде один на один із криміналом, і держава за неї не впишеться", – сказав активіст.

Довідка. Роман Ратушний – голова ГО "Захистимо Протасів Яр", яка виникла в липні 2019 року у зв'язку зі скандальною забудовою зеленої зони в центрі Києва.

Згідно з інформацією активістів, 1 травня дніпровська компанія-забудовник ТОВ "Дайтона Груп", бенефіціарами якої є дніпровські бізнесмени Геннадій Корбан і Олег Левін, встановила паркан у Протасовому Яру і повідомила громаді про плани будувати на схилі три 40-поверхівки.

Протасів Яр – це 30 га лісу в центрі Києва, які входять до зони охоронюваного ландшафту. Активісти кажуть: термін оренди землі за рішенням Київради давно сплинув. Громада відмовилася погодитись із руйнуванням схилу шляхом забудови і почала боротьбу за збереження лісу і надання Протасовому Яру статусу регіонального заказника, аби запобігти подальшим спробам забудовників.

Протасів Яр на карті
Протасів Яр на картівідкриті джерела

За інформацією захисників Протасового Яру, 28 серпня один із бенефіціарів компанії-забудовника публічно погрожував Роману Ратушному у фейсбуці. Зокрема викраденням, яким раніше погрожував і представник забудовника Андрій Смирнов.

На сторінці ГО у Facebook зазначено, що 15 вересня 2019-го на координатора громади Протасового Яру Юлію Кононенко було скоєно напад. А в кінці вересня Роману Ратушному надійшла інформація з різних джерел про те, що його невдовзі мають викрасти і вбити. Також за будинком Ратушного зафіксували спостереження.

Попередній матеріал
У Кабміні будуть нові призначення та кадрові зміни – Гончарук
Наступний матеріал
Ранковий церемоніал, присвячений пам'яті загиблих за 242 дні оборони Донецького аеропорту – відео
Loading...