Роман Ратушний і Сергій Притула
Роман Ратушний і Сергій Притула Сергій Притула / Facebook

Забудова Протасовго Яру: Притула звернувся до Зеленського через погрози "рєшали" з Офісу президента

Читайте по-русски
Президент може припинити цькування активіста, виділивши на це 30 секунд свого звернення з бігової доріжки чи з "Тесли", – впевнений шоумен

Відомий телеведучий, волонтер і віднедавна політик Сергій Притула публічно звернувся до президента Володимира Зеленського із закликом підтримати киян, які стали на захист Протасового Яру від незаконної забудови, і особисто Романа Ратушного, який є координатором протестної ініціативи. Своє звернення Притула опублікував у Facebook.

Шоумен розповів, що 22-річний хлопець протягом майже двох місяців переховується від переслідувань.

"В один чудовий день Корбан вирішив додати киянам клопоту у вигляді незаконної забудови у Протасовому Яру. Те, що кияни звикли там проводити своє дозвілля і те, що КМДА не давала на це дозволу – це, звісно ж, для ділка його калібру – дрібниця. Коли місцева громада згуртувалась і завітала з протестом на територію забудови, тітушня застосувала силу", – написав Притула.

Він повідомив, що загалом було зафіксовано 17 епізодів побиття активістів – із розбитими головами, щелепами та струсами мозку.

"На допомогу Роману, якого місцеві обрали координатором протестної ініціативи, підтягнулись хлопці, для яких після російських танків тітушки не видавались чимось вельми страшним. Коли забудовники зрозуміли, що силою продавити питання буде складно, а сама проблема вийшла в публічну площину, на Рому почали виходити переговорники", – продовжив шоумен.

З його слів, спочатку Ратушному запропонували $50 тис. "щоб він просто зник з горизонту і не заважав". А коли той пояснив, що "не можна просто так взяти і нагнути киян" – почалися погрози і цілодобове стеження.

"Ромі організували зустріч з президентом, який пообіцяв, що все буде гаразд і йому нема чого боятися. Проте нічого не помінялося. Тітушки просто поміняли номери на машинах, на яких здійснювали стеження. Можливо, це такий збіг обставин. А можливо тому, що один з переговорників від забудовника зараз працевлаштований у Офісі президента. А батько ще одного працівника Офісу працює у структурах Корбана. Я не знаю", – зазначив Притула.

Він зауважив, що Зеленський може припинити цькування координатора захисників Протасового Яру – просто відкрито підтримавши того: "Коли президент публічно підтримає Романа – це буде його гарантією безпеки. Тому що в такому разі атака на Романа буде вже атакою і на президента".

"Я знаю, що Володимир Зеленський прочитає це повідомлення. Я дуже прошу його втрутитись у ситуацію і зробити все, щоб Роман зустрів Новий Рік, не переховуючись по людях, а вдома з мамою. Може, навіть щоб "квартал" подивився. Це займе якихось 30 секунд під час традиційного звернення до українців з бігової доріжки чи з "Тесли". На акціях пам'яті Каті Гандзюк активісти розгортають банер "Мовчання вбиває". Для Романа Ратушного, у його 22 роки, це може перестати бути метафорою", – наголосив ведучий.

Також запропонував президентському офісу виділити одного комунікатора – на його думку, цього може вистачити для залагодження питання забудови зеленої зони: "Тільки, якщо можна, не когось з тих двох вище згаданих".

Зауважимо, Роман Ратушний у інтерв'ю виданню Delo.ua розповів, що заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов намагався підкупити Романа Ратушного, після чого почав погрожувати йому фізичною розправою.

Попередній матеріал
Підготовка до XXV полярної експедиції: який відбір проходять кандидати, щоб потрапити в Антарктиду – сюжет
Наступний матеріал
"Підготовка до обміну?": ексберкутівець Аброськін з'явився на суд із російським прапором на плечі – включення
Loading...