Протасів Яр
Протасів Яр 5.ua

Андрій Смирнов погрожував активістам Протасового Яру – Роман Ратушний розповів "Спостерігачу"

Читайте по-русски
Як відомо, на час розмови з погрозами Смирнов іще не працював в Офісі президента, але вже був у курсі, що "там усе нормально" в питанні скандальної забудови

Активіст Роман Ратушний, якому погрожував заступник голови ОП Андрій Смирнов, розповів про деталі розмови з президентом Володимиром Зеленським, що відбулася стосовно даного інциденту. Про це йдеться в проєкті "Спостерігач" на "5 каналі".

"Зеленський сказав, що він же погрожував до призначення... Я намагався донести, що різниці немає, що це все одно характеризує його співробітника як мінімум як непридатного до державної служби, але видно в нього (Зеленського – ред.) дуже чітка оця установка", – каже Ратушний.

Розмова із погрозами відбулася в серпні 2019-го, після того, як активісти виграли черговий суд проти забудови Протасового Яру. На цій зустрічі Андрій Смирнов представляв інтереси дніпровських бізнесменів, які є бенефіціарами забудови: Олега Левіна та Геннадія Корбана.

"Він перші 30 хвилин намагався з'ясувати, що мені потрібно для того, щоб я припинив протести. Він розказував, що от він на коні, значить, у нього доступ ледь не до першої особи в державі, а дніпровських бізнесменів він знає, і що якщо ми через нього не домовимося, через Смирнова, то він вже не знає, хто прийде після нього", – розповідає активіст Роман Ратушний.

Як стало відомо, на час згаданої розмови Андрій Смирнов іще не працював в Офісі президента. Проте вже був у курсі, що "там усе нормально" в питанні скандальної забудови. Розслідувачі наводять уривок діалогу Ратушного і Смирнова:

Андрій Смирнов: У нас є позиція навіть Адміністрації президента. Там усе нормально.
Роман Ратушний: Там не виходить ні в кого будуватися. При тому, що намагалося дуже багато людей. Саме ділянка ця...
Андрій Смирнов: Романе, Ви недооцінюєте цих дніпропетровських бізнесменів. Я вам серйозно кажу.
Роман Ратушний: Я навпаки, я більш ніж переоцінюю навіть. Тому що я завжди...
Андрій Смирнов: Я ж так розумію, що ці гору візьмуть усе одно рано чи пізно. Ось у чому справа. Розумієте? А я не хочу стрілянини, я не хочу цих жахів... Розумієте?

За дивним збігом обставин ані поліція, ані прокуратура нічого страшного в цих погрозах не бачать. Як, зрештою, і сам президент. А серед керівників Офісу й досі залишається людина, котра погрожувала Романові Ратушному розправою.

Попередній матеріал
Авіакатастрофа в Тегерані: Зеленський закликав міжнародних партнерів надати Україні докази щодо трагедії
Наступний матеріал
Ветеранка Звіробій утретє прийшла на допит до ДБР: що розповіла журналістам – включення
Loading...