Голосування вибори
Голосування вибори blackseatv.com

Незаконні збройні формування РФ перешкоджають вільному волевиявленню – Порошенко пояснив, як провести вибори в ОРДЛО

Читайте по-русски
Підготовка до виборів і сам процес має відбуватися виключно за українським законодавством

Про безпеку під час проведення місцевих виборів на окупованих територіях і про те, за яких умов ці вибори можна буде вважати вільними, розповів у "Рандеву з Яніною Соколовою" 5–й президент України Петро Порошенко.

"Я би просив не бавитись у перегляд досягнутих домовленостей щодо Мінського формату. В тому числі й тих, по яких стоять підписи Порошенка й Путіна, Меркель і Олланда. У нас є 13 пунктів Мінських угод. Вони є базовим документом, де є виконання тих обов’язків, які зроблені", – нагадав Порошенко про домовленості, узгоджені раніше.

Він додав: "Не виключаю, що ми можемо це оприлюднити (хочу порадитися з президентом Зеленським): нами погоджена дорожня карта імплементації Мінських угод. Це означає – що і коли має робитися. Вона обговорювалася на "нормандському форматі" і на найвищому рівні, і на рівні міністрів закордонних справ і дипломатичних радників".

"І перше: має бути зроблений безпековий компонент, який дає можливість взагалі говорити про вільне волевиявлення, гарантувати вільне волевиявлення громадян і проведення вільних виборів", – наголосив Порошенко.

П'ятий президент також зазначив, що підготовка до виборів і сам процес має відбуватися виключно за українським законодавством. Адже саме це передбачено Мінськими угодами.

“Якщо хтось каже, що нам зараз треба терміново навесні провести вибори місцеві, в тому числі й на окупованих територіях, не згадуючи при цьому безпековий компонент, який би гарантував волевиявлення громадян, можливість проведення кампаній... Бо в Мінських угодах записано, що це має бути за українським законодавством, це має бути організовано українськими державними органами, українським політичним силам має бути гарантована участь у цих виборах, кандидати від України мають їздити і агітувати – і тільки за цих умов ці вибори будуть вільними", – сказав він.

В той же час, Мінські угоди передбачають, що збройна загроза ворожої сторони має бути нейтралізована, аби запобігти перешкоджанню виборчому процесу. Саме про це й нагадав Петро Порошенко: "Спроби обговорити, що це буде розроблено під відкритою, як зараз, чи таємною присутністю російських окупаційних військ, коли незаконні збройні формування, як чітко записано в Мінських угодах, не будуть роззброєні, а будуть перешкоджати вільному волевиявленню і проведенню кампаній – ці вибори не можуть бути за визначенням вільними. І це означає, що ніякого політичного процесу до вирішення безпекового компоненту не буде".

"Виведення військ, роззброєння незаконних формувань, вивезення артилерійського і танкового озброєння, чітка позиція щодо гарантування перекриття неконтрольованої ділянки україно–російського кордону, присутність українських політичних сил, українського законодавства і українських організаторів. І ще одна надзвичайно важлива річ: участь тимчасово переміщених осіб. Кажуть, що більше 1,5 млн українських громадян, постійно проживаючих у Донецькій області, вимушені були виїхати, і зараз Росія перешкоджає їхній участі. Тому я вимагаю високого рівня компетентності під час розмов", – підсумував він.

Повна версія програми:

Міністр закордонних справ Пристайко повідомив, що під час зустрічі "нормандських радників" у вересні Україна погодилася на формулювання, яке передбачає тимчасове застосування закону про особливий статус Донбасу з моменту проведення виборів. Як уже сталий документ цей закон почне діяти після визнання виборів ОБСЄ такими, які є демократичними.

Попередній матеріал
"Це буде удар по Україні": Порошенко розповів про ризик повернення політичних переслідувань
Наступний матеріал
Інформаційна війна з Росією: критика Заходу не завадила заблокувати ВК й "Одноклассники" – Порошенко
Loading...

Роман Скрипін у "Рандеву з Яніною Соколовою" – відео

Кличко прокоментував свою фразу про "завтрашній день", яка вже стала мемом

"Якщо я не в "Слузі народу", це не означає, що треба порушувати закон": Кличко про конфлікт із новою владою

"Вибив" у літаку гроші на пам'ятник Іллі Муромцю": Кличко розповів, що його пов'язує із забудовником Микитасем

Віталій Кличко в "Рандеву з Яніною Соколовою" – відео

Яна Зінкевич: "Парад – учителі, лікарі і попереду президент Зеленський – нагадує минуле століття"