Соцмережа "Однокласники"
Соцмережа "Однокласники" socialnie-seti.info

Інформаційна війна з Росією: критика Заходу не завадила заблокувати ВК й "Одноклассники" – Порошенко

Читайте по-русски
Не раз до Верховної Ради вносилося рішення розширити повноваження Нацради з питань ТБ

Про інформаційну безпеку під час війни та підступи ворожої російської пропаганди розповів попередній президент України Петром Порошенком у "Рандеву з Яніною Соколовою".

Очевидно, Порошенко – це перший президент України, який отримав досвід реального бою на полі інформаційної війни. Хоча цю проблему так і не вдалося вирішити остаточно.

"Не один раз мною виносилося в тому числі і в Верховну Раду: надайте більше повноважень Нацраді, щоби ми могли приймати ті рішення законним шляхом, які будуть перешкоджати мовленню каналів, які належать або українцям, які втекли до країни-агресора, або безпосередньо і напряму представникам країни-агресора", – відповів п'ятий президент на питання про засилля роспропаганди на деяких українських телеканалах.

"На жаль, унаслідок позиції Верховної Ради, позиції активістів – вони в цьому побачили наступ на свободу слова – жодного разу ці пропозиції не пройшли. Подивіться, як ці закони голосувалися", – зазначив Порошенко.

Не всі питання, пов'язані з інформаційною політикою, належать до компетенції глави держави. Тому попрацювати вдалося лише з тими питаннями, на які поширюються повноваження президента.

"Була соціальна мережа "Вконтактє", була соціальна мережа "Однокласснікі", була позиція, закон про санкції, який давав можливсть приймати відповідні непопулярні рішення щодо соцмереж. Ви не уявляєте, якій критиці я був підданий на Заході й усередині країни, що я забороняю соціальні мережі. Але це була доведена ефективність", – сказав Порошенко.

"Ми прийняли рішення про заборону мовлення "Росія24", "ОРТ" та інших (щодо "Дождь" приймало рішення СБУ, я до речі, цього не підтримую) – позицію щодо цих каналів ми провели через рішення РНБО, і воно працювало. Що могли, те зробили", – додав він.

Повна версія програми:

Як раніше повідомляв 5.ua, громадянина, який через дописи у російських соцмережах поширював антиукраїнські матеріали, затримали на Дніпропетровщині. За винагороду він виконував завдання російських кураторів.

Попередній матеріал
Незаконні збройні формування РФ перешкоджають вільному волевиявленню – Порошенко пояснив, як провести вибори в ОРДЛО
Наступний матеріал
Порошенко назвав свої улюблені цукерки
Loading...