Посол України в Австрії Олександр Щерба
Посол України в Австрії Олександр Щерба Facebook

Посол України публічно розвінчав пропагандистькі штампи австрійського політика щодо Криму

  Читайте по-русски
  Щерба гідно прокоментував твердження кандидата до Європарламенту про те, що Україна "ніколи не мала жодного стосунку до Криму"

  Посол України в Австрії Олександр Щерба гостро відповів на атаки проти України з боку місцевого політика Йоханна Фоггенгубера. Український переклад статті "Не будіть старих демонів!" у газеті Wiener Zeitung посол опублікував на своїй сторінці у Facebook.

  "Інтерв'ю австрійського кандидата в Європейський парламент Йоханна Фоггенгубера у програмі ZIB-2 привернуло неабияку увагу. Оскільки в цьому інтерв'ю герр Фоггенгубер декілька разів припускався словесних атак щодо України, я спробував зустрітися з ним, аби прояснити декілька питань, очевидно, йому ще не зрозумілих. На жаль, ця зустріч не відбулася. Тому я звертаюся до нього публічно", – йдеться у статті Щерби.

  У статті, зокрема, він прокоментував твердження кандидата до Європарламенту про те, що Україна "ніколи не мала жодного стосунку до Криму".

  "Схоже на те, що він уже давненько не дивився на географічну карту. Україна – це єдина частина земної суші, з'єднана з півостровом. Княгиня Ольга, яка принесла християнство до Київської Русі, однієї з найбільших держав Європи, свого часу хрестилася саме в Криму. І далеко не випадково називалася та держава не Московською, а Київською Руссю. Адже Москва була на той момент простим болотом", – зазначив дипломат.

  Окрім цього, посол нагадав австрійському політикові, що найавторитетніший довідник із правопису німецької мови Duden нещодавно визначився, що німецькою мовою українська столиця пишеться Kyiw, а не через російську транскрипцію Kiew.

  "Чи, може, Україна і до Києва не має жодного стосунку? Абсурд, але саме сюди приводить логіка тих, хто постійно нагадує, що Крим був у складі Російської імперії з 1783 року. Київ був у складі цієї імперії ще довше – з 1654 року. То що, герр Фоггенгубер, тепер нам і в Києві чекати путінських "зелених чоловічків"?" – йдеться у статті.

  Посол також нагадав, що Україна (в особі Київської Русі) стояла біля витоків Європи, а після того багато століть залишалася поділеною між імперіями.

  "Через віки існування в тіні вона пронесла і свою мову, і свою культуру. Це існування менших народів у тіні більших називалося колоніалізмом. Щонайменше дивно бачити, як політик ХХІ століття виправдовує насильницьку раптову зміну кордонів через реалії XVIII сторіччя, шукаючи саме в похмурих колоніальних часах відповіді на запитання сучасної Європи", – зазначив Щерба.

  "В Росії доводиться чути розмови про кримську землю, "просякнуту російською кров'ю". І знову це лише частина правди. Адже більшість матросів та солдатів, які воювали у Кримську війну 1853-1856 років, були селянськими хлопцями, насильно рекрутованими в українських селах – починаючи з найвідомішого героя "оборони Севастополя" – Петра Кішки, родом з Вінниччини. І якщо ми вже говоримо про "кров" – куди ж дівати кров кримськотатарську? До речі, в березні 2014 року саме кримський татарин був першою жертвою окупації Криму. Звали його Решат Аметов. Путінські "ввічливі солдати" піддали його звірячим тортурам і вбили. Причина смерті: удар гострим предметом в око. Давайте не забувати про нього", – дав урок історії місцевому політику посол України.

   

  Попередній матеріал
  Гройсман пояснив, чому в Україні різниця на тепло сягає 30-40%
  Наступний матеріал
  ПЦУ провела засідання Синоду: схвалили заяви про президентські вибори та службу УГКЦ у Софії Київській
  Loading...

  МЗС України й Посольство США назвали затримання архієпископа Климента в Криму неприпустимим – заяви

  5 років анексії Криму: на що за ці роки Росія перетворила півострів та які настрої нині панують там – "БлогПост"

  Архієпископ Климент: Окупанти не закрили справу проти мене, досі є небезпека переслідування

  Архієпископа Климента відпустили без протоколу – адвокат розповів, як священика "відбивали" в окупантів

  "З першим – невдача": Архієпископу Кримському окупанти висунули нове звинувачення

  "Хтось сказав, що обікрали мою церкву": Архієпископ Климент прокоментував затримання в Криму