Посол України в Австрії Олександр Щерба

Посол України публічно розвінчав пропагандистькі штампи австрійського політика щодо Криму

  Щерба гідно прокоментував твердження кандидата до Європарламенту про те, що Україна "ніколи не мала жодного стосунку до Криму"

  Посол України в Австрії Олександр Щерба гостро відповів на атаки проти України з боку місцевого політика Йоханна Фоггенгубера. Український переклад статті "Не будіть старих демонів!" у газеті Wiener Zeitung посол опублікував на своїй сторінці у Facebook.

  "Інтерв'ю австрійського кандидата в Європейський парламент Йоханна Фоггенгубера у програмі ZIB-2 привернуло неабияку увагу. Оскільки в цьому інтерв'ю герр Фоггенгубер декілька разів припускався словесних атак щодо України, я спробував зустрітися з ним, аби прояснити декілька питань, очевидно, йому ще не зрозумілих. На жаль, ця зустріч не відбулася. Тому я звертаюся до нього публічно", – йдеться у статті Щерби.

  У статті, зокрема, він прокоментував твердження кандидата до Європарламенту про те, що Україна "ніколи не мала жодного стосунку до Криму".

  "Схоже на те, що він уже давненько не дивився на географічну карту. Україна – це єдина частина земної суші, з'єднана з півостровом. Княгиня Ольга, яка принесла християнство до Київської Русі, однієї з найбільших держав Європи, свого часу хрестилася саме в Криму. І далеко не випадково називалася та держава не Московською, а Київською Руссю. Адже Москва була на той момент простим болотом", – зазначив дипломат.

  Окрім цього, посол нагадав австрійському політикові, що найавторитетніший довідник із правопису німецької мови Duden нещодавно визначився, що німецькою мовою українська столиця пишеться Kyiw, а не через російську транскрипцію Kiew.

  "Чи, може, Україна і до Києва не має жодного стосунку? Абсурд, але саме сюди приводить логіка тих, хто постійно нагадує, що Крим був у складі Російської імперії з 1783 року. Київ був у складі цієї імперії ще довше – з 1654 року. То що, герр Фоггенгубер, тепер нам і в Києві чекати путінських "зелених чоловічків"?" – йдеться у статті.

  Посол також нагадав, що Україна (в особі Київської Русі) стояла біля витоків Європи, а після того багато століть залишалася поділеною між імперіями.

  "Через віки існування в тіні вона пронесла і свою мову, і свою культуру. Це існування менших народів у тіні більших називалося колоніалізмом. Щонайменше дивно бачити, як політик ХХІ століття виправдовує насильницьку раптову зміну кордонів через реалії XVIII сторіччя, шукаючи саме в похмурих колоніальних часах відповіді на запитання сучасної Європи", – зазначив Щерба.

  "В Росії доводиться чути розмови про кримську землю, "просякнуту російською кров'ю". І знову це лише частина правди. Адже більшість матросів та солдатів, які воювали у Кримську війну 1853-1856 років, були селянськими хлопцями, насильно рекрутованими в українських селах – починаючи з найвідомішого героя "оборони Севастополя" – Петра Кішки, родом з Вінниччини. І якщо ми вже говоримо про "кров" – куди ж дівати кров кримськотатарську? До речі, в березні 2014 року саме кримський татарин був першою жертвою окупації Криму. Звали його Решат Аметов. Путінські "ввічливі солдати" піддали його звірячим тортурам і вбили. Причина смерті: удар гострим предметом в око. Давайте не забувати про нього", – дав урок історії місцевому політику посол України.

   

  Попередній матеріал
  Гройсман пояснив, чому в Україні різниця на тепло сягає 30-40%
  Наступний матеріал
  Завищені цифри в платіжках: на облгази в березні чекають перевірки – НКРЕКП

  МЗС України й Посольство США назвали затримання архієпископа Климента в Криму неприпустимим – заяви

  5 років анексії Криму: на що за ці роки Росія перетворила півострів та які настрої нині панують там – "БлогПост"

  Архієпископ Климент: Окупанти не закрили справу проти мене, досі є небезпека переслідування

  Архієпископа Климента відпустили без протоколу – адвокат розповів, як священика "відбивали" в окупантів

  "З першим – невдача": Архієпископу Кримському окупанти висунули нове звинувачення

  "Хтось сказав, що обікрали мою церкву": Архієпископ Климент прокоментував затримання в Криму