Конституційний Суд України
Конституційний Суд України 5 канал

КСУ розглядає указ Зеленського про розпуск Ради: коли очікувати вердикту

Читайте по-русски
Аргументи сторін судді слухали, з перервами на відпочинок, більш як вісім годин

Велика палата Конституційного Суду України розглядає справу за поданням 62-х народних депутатів щодо відповідності Конституції Указу президента "Про дострокове припинення повноважень ВРУ та призначення позачергових виборів". Згідно з законодавством, вердикт має з'явитися не пізніше 29 червня.

Головний етап у розв'язанні цього питання нарешті настав: Конституційний Суд зібрався, щоб заслухати аргументи обох сторін у цій справі.

Президент, який напередодні пообіцяв прибути на слухання, довго там не затримався. Як заявив під час виступу – в законності свого рішення не сумнівається.

"Громадяни України не просто не вірять Раді, рейтинг довіри – 4 відсотки. Народ України аплодує рішенню про розпуск ВР. Люди впевнені, що заперечування цього рішення – просто спроба народних депутатів на кілька місяців втриматися за свої крісла", – заявив Зеленський.

Позицію позивачів представляють одразу троє депутатів: Андрій Тетерук, Ігор Алєксєєв та Олег Купрій. Їхній основний аргумент – підстави розпускати Раду президент мав хіба що через місяць після розвалу коаліції – як це прописано в законодавстві. Володимир Зеленський цей припис порушив.

"На момент оприлюднення цього указу президента цей строк не сплинув. Це вже вказує на неконституційність цього указу, а Конституція надає право народним депутатам сформувати нову коаліцію, підписати нову коаліційну угоду, і навіть внести подання Президенту України – нову кандидатуру прем'єр-міністра", – висловив аргументи нардеп Ігор Алєксєєв.

Представник президента у суді, зі свого боку, твердить: коаліція припинила існування не 17 травня, коли з неї вийшла фракція "народного фронту", а ще в березні 2016-го.

"Коаліція депутатських фракцій у ВР була відсутня більш ніж один місяць, як того вимагає стаття 90-та Конституції. З моменту виходу останньої фракції з коаліції "Європейська Україна", а саме фракції "Радикальної партії" 29 березня, коаліція припинила існування, – заявив представник президента Федір Веніславський.

Натомість представник парламенту в суді заявив, що юридична аргументація президента недостатньо аргументована.

Аргументи сторін судді слухали, з перервами на відпочинок, більш як вісім годин. Тепер, згідно з законодавством, рішення в цій справі вони мають винести не пізніше ніж через місяць після реєстрації подання про розгляд рішення про розпуск. Надійшло воно до Конституційного Суду 29 травня, тому вердикт має з'явитися не пізніше 29 червня.

Петро Троць, Мирослав Солонар, Юрій Усік, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Смертельна пожежа в одеській психлікарні: у поліції назвали ймовірну причину займання – сюжет
Наступний матеріал
Легендарна Селін Діон зупинила концерт заради глядача із першого ряду, який вийшов по нужді – відео
Loading...

"Аргументи Конституційного Суду неприйнятні", – юрист про позбавлення НАБУ повноважень

Звільнення Шевчука з посади голови КСУ: окружний адмінсуд Києва призупинив розгляд – яка причина

Правоохоронці отримали повідомлення про замінування КСУ, де нині триває засідання: що відомо

Які будуть наслідки, якщо КСУ визнає указ Зеленського про розпуск ВР нелегітимним – експерт спрогнозував

Рішення Конституційного Суду стане фатальним для антикорупційної реформи країни – НАБУ

Суд обмежив повноваження НАБУ через вимогу компанії Коломойського