Станіслав Шевчук
Станіслав Шевчук 5 канал

Звільнення Шевчука з посади голови КСУ: окружний адмінсуд Києва призупинив розгляд – яка причина

Читайте по-русски
Нагадаємо, 14 травня голові КСУ висловили недовіру та звільнили з посади через "грубе та системне нехтування своїми обов'язками"

Окружний адміністративний суд столиці тимчасово зупинив розгляд справи про звільнення Станіслава Шевчука з посади голови Конституційного Суду. Таке рішення ухвалив головуючий суддя Андрій Федорчук на першому підготовчому засіданні.

Оскільки напередодні представники КСУ подали апеляцію до вищої інстанції. В ній оскаржують відкриття справи в окружному адмінсуді столиці за позовом Станіслава Шевчука. Вважають цю справу непідсудною адмінсуду. Водночас у своїй позовній заяві 21 травня ексголова Конституційного Суду – Станіслав Шевчук просив служителів Феміди відновити його на посаді та визнати звільнення незаконним.

"У зв'язку з тим, якщо апеляційна скарга буде прийнята і відповідне провадження розпочнеться, то матеріали із суду окружного, в якому вони зараз перебувають, будуть витребувані. Тому, чи розпочати сьогодні слухання справи, – маєте вирішити ви", – пояснив представник Конституційного Суду Андрій Бойко.

"Імперативної норми права, яка б визначала положення стосовно апеляційної скарги на ухвалу суду про відкриття провадження, – не існує. Це автоматично зупиняє розгляд справи і ми, як то кажуть, не рухаємось ні на крок далі. Тому, я вважаю, клопотання необґрунтоване", – заявив адвокат Станіслава Шевчука.

Нагадуємо, 14 травня голові КСУ висловили недовіру та звільнили з посади через "грубе та системне нехтування своїми обов'язками". Йому закидають і видання незаконних розпоряджень та політизацію діяльності суду.

Попередній матеріал
У КСУ від ранку триває розгляд справи про розпуск парламенту – аргументи сторін
Наступний матеріал
Потужність 700 тисяч тонн на рік: у Києві збудують сміттєпереробний комплекс
Loading...

Під КСУ відбувається пікет проти неконституційного розпуску Ради – включення

КСУ розглядає справу щодо відповідності Конституції указу Зеленського про розпуск Ради та призначення позачергових виборів – трансляція

Які будуть наслідки, якщо КСУ визнає указ Зеленського про розпуск ВР нелегітимним – експерт спрогнозував

Рішення Конституційного Суду стане фатальним для антикорупційної реформи країни – НАБУ

Суд обмежив повноваження НАБУ через вимогу компанії Коломойського

КСУ скасував е-декларування для антикорупційних активістів