КСУ розглядає законність указу Зеленського про розпуск Ради
КСУ розглядає законність указу Зеленського про розпуск Ради 5 канал

КСУ розглядає законність указу Зеленського про розпуск Ради – які аргументи сторін

Читайте по-русски
Сам Володимир Зеленський після короткого виступу залишив будівлю суду – пояснив, що не хоче своєю присутністю впливати на суддів

Подання народних депутатів щодо незаконності розпуску парламенту і призначення позачергових виборів розглядає Конституційний Суд. До засідання долучався і президент Володимир Зеленський. Судді пішли на перерву до 14:00. Перебіг розгляду відстежував кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Це вже друге сьогодні служителі Феміди оголошують перерву в цьому слуханні. Від самого ранку суд відвідав глава держави. Після короткого виступу Володимир Зеленський залишив будівлю КСУ – пояснив, що не хоче своєю присутністю впливати на суддів.

"Громадяни України не просто не вірять Раді. Рейтинг довіри – 4%. Народ України аплодує рішенню про розпуск Верховної Ради. Люди впевнені, що оспорювання цього рішення – це просто спроба народних депутатів на кілька місяців втриматися за свої крісла, за недоторканність і можливість збагачення. І зараз  суспільство дуже уважно слідкує за цією справою. Ви точно всі про це знаєте. І думаю, примете справедливе рішення, за яке нам всім не буде соромно і перед своїм народом, і перед своїми дітьми, перед усіма українцями", – заявив Зеленський.

Пізніше слово надали представникам сторін у праві. Президента представляв Федір Веніславський. Від Верховної Ради було одразу троє народних депутатів: Андрій Тетерук, Олег Купрієнко та Ігор Алексєєв.

Нардепи наголошували, що коаліція у парламенті припинила існування тільки з виходом "Народного фронту" 17 травня. Федір Веніславський – що організованої більшості у Верховній Раді немає аж від 2016 року.

"На нашу думку, указ президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів не відповідає ч.1 ст.8, ч.2 ст.19, п.1 ч.2 ст.90 та п.8 ч.1 ст.106 Конституції України, а тому є неконституційним", – зазначив Алексєєв.

"Пан Ляшко з трибуни Верховної Ради заявляв щонайменше п'ять разів про те, що його фракція припиняє участь у коаліції. Юридично це було зафіксовано на пленарному засіданні 29 березня. Станом на 29 березня 2016 року сукупний склад двох фракцій становив 216 народних депутатів", – заявив представник Володимира Зеленського у Конституційному Суді.

На самому початку засідання з'явилася інформація, що будівлю КСУ замінували, втім людей не евакуйовували.

Попередній матеріал
Прес-конференція "Європейської Солідарності" у Львові: основні засади – трансляція
Наступний матеріал
Авіакатастрофа Мі-8: у Бродах попрощалися із загиблими членами екіпажу
Loading...