Президент Володимир Зеленський
Президент Володимир Зеленський president.gov.ua

Які будуть наслідки, якщо КСУ визнає указ Зеленського про розпуск ВР нелегітимним – експерт спрогнозував

Читайте по-русски
Чи визнає Конституційний Суд указ Зеленського недійсним – нині думки експертного середовища розділилися 50 на 50

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний день" аналітик ГМ "Опора"Олександр Неберикут спрогнозував, яким буде рішення КСУ щодо легітимності указу Президента України Володимира Зеленського щодо розпуску парламенту.

"Це запитання до Конституційного Суду, бо ми розуміємо, що однозначно тяжко оцінити це рішення… Зараз думки експертів сходяться на тому, що 50 на 50. КСУ може скасувати указ президента і визнати нелегітимним, а може і не визнати", – сказав експерт.

"І більше питання, як діяти, якщо КСУ задовольнить позов і рішення для позивачів, а саме –для народних депутатів. Це насправді ключове питання, бо політична криза, про яку ми зараз можемо говорити і прогнозувати, вона матиме конкретні наслідки з точки зору виборчого процесу. Або це буде його паралізування, або ми не знаємо, як ми взагалі зможемо завершити цей виборчий процес. Ми навіть не маємо практичних механізмів, як завершити, наприклад, певні процедури з того етапу, що вже зараз розпочалися – із внесенням відповідних заяв і з їх поверненням, ми не знаємо, як мають діяти суб'єкти політичного процесу, які вже пройшли реєстрацію. Тобто багато процедурних моментів є відкритими. Я думаю, що Конституційний Суд (під час прийняття рішення – ред.) теж буде враховувати це питання", – зауважив Неберикут.

Експерт також розповів, для яких політичних сил дострокові парламентські вибори 21 липня невигідні.

"Час, відведений на передвиборчу кампанію – найбільш несприятливий для нових молодих політичних гравців, які фактично не мають часу на розкачку ще до початку офіційної кампанії. Вони увійшли неготовими в політичний процес, тому їм це рішення президента є невигідним в першу чергу", – наголосив експерт. 

Як стало відомо, Зеленський завтра прибуде на засідання Конституційного Суду України, який розглядатиме конституційність його указу про розпуск парламенту і призначення позачергових виборів до Верховної Ради за поданням народних депутатів. Про таке він написав на своїй сторінці у Facebook.

Як інформував 5.UA, за ініціативою "Народного фронту", 62 народних депутати внесли конституційне подання щодо неконституційності указу Президента "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" від 21 травня 2019 року.

Попередній матеріал
Убивство Гандзюк: під будівлею ГПУ активісти вимагають переглянути вироки
Наступний матеріал
Місцеві самотужки долають наслідки: що наразі відомо про аварію з хімікатами на Вінниччині
Loading...