НАБУ
НАБУ Фото НАБУ

"Аргументи Конституційного Суду неприйнятні", – юрист про позбавлення НАБУ повноважень

Читайте по-русски
На думку експерта, це рішення суду має ознаки політичного

У чому полягає проблема і до яких наслідків може призвести рішення КСУ, що обмежує діяльність НАБУ, у студії програми "Інформаційний день" на "5 каналі" пояснила правник ГО "Центр протидії корупції" Олена Щербан.

"Тут хвилює те питання, що насправді це вже не перше рішення Конституційного Суду, яке є сумнівним, і яке, власне, посягає взагалі на позитивні результати антикорупційної реформи, які відбулися за останні роки. Декілька місяців тому Конституційний суд скасував такий злочин як незаконне збагачення, що, власне, зупинило десятки антикорупційних справ, коли чиновники набували абсолютно необґрунтоване майно у власність. Тепер скасовуються повноваження НАБУ, яке теж зупиняло на льоту корупційні схеми. Далі в Конституційному суді на розгляді є ще електронне декларування, є інші питання, які стосуються повноважень НАБУ", – пояснює експерт.

Олена Щербан додала: "Враховуючи те, що рішення в обох останніх випадках, які я назвала, вони є сумнівними, з ними не погоджуються багато визнаних експертів... Ми їх також аналізували, ми абсолютно вважаємо, що аргументи Конституційного Суду є неприйнятні. Вони мають такі ознаки політичних рішень – і в цьому сенсі створюється небезпечний прецедент, коли Конституційний Суд може зупиняти і фактично нівелювати якісь реформи, будь-які здобутки ось такими політичними рішеннями. І в цьому сенсі зреагувати, якось вплинути на це дуже-дуже важко".

Довідка. До повноважень НАБУ входило звернення до суду з цивільними позовами для розірвання корупційних угод. Це давало змогу зупиняти корупційні схеми. За роки існування НАБУ таких позовів було подано на 7 млрд грн., із яких понад 5 млрд було повернуто державі. Нагадаємо, звернення до Конституційного Суду, яким скасовуються повноваження НАБУ, було ініційоване АТ "Запорізький завод феросплавів", який контролюється групою "Приват", зокрема, Коломойським та Боголюбовим.

Як повідомляв 5.UA, 7 червня 2019 року в НАБУ заявили, що рішення Конституційного Суду стане фатальним для антикорупційної реформи країни

Попередній матеріал
У Дніпрі жінка продавала боєприпаси в підземному переході – фото
Наступний матеріал
Висип на шкірі та сморід: в окупованому Армянську жителі скаржаться на викид кислоти в повітря
Loading...