Боголюбов та Коломойський , "ПриватБанк"
Боголюбов та Коломойський , "ПриватБанк" фото РБК-Україна

Історична крадіжка від аматорів: "ПриватБанк" звинувачує Коломойського у відмиванні $470 млрд

  Читайте по-русски
  Якщо в суді буде доведено факт махінацій, це стане наймасштабнішим відмиванням грошей однією групою осіб за всю історію

  Стали відомі подробиці позову, поданого 21 травня націоналізованим українським "ПриватБанком" проти колишніх власників до суду штату Делавер. Їх оприлюднив аналітик центру Atlantic Council Андерс Аслунд, передає "НВ Бізнес".

  Аслунд заявляє, що згідно із текстом позовної заяви, банк звинувачує олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у відмиванні рекордних $470 млрд через компанії на Кіпрі.

  Фактичними відповідачами у справі виступають троє американських громадян з Маямі, а також 19 анонімних компаній.

  У позові сказано: "З січня 2006-го по грудень 2016 року загальний рух грошових коштів (кредитів) через рахунки кінцевих бенефіціарів власників в кіпрській філії "ПриватБанку", які використовувалися для відмивання коштів, склав $470 млрд, що приблизно вдвічі перевищує валовий внутрішній продукт Кіпру за той же період".

  Якщо в суді буде доведено факт означених махінацій, це стане наймасштабнішим відмиванням грошей, що вчинене однією групою осіб – за всю історію.

  Аслунд дивується, що схема відмивання коштів через "ПриватБанк" була вкрай простою – "настільки, наскільки це взагалі можливо". Спочатку в пересічних українців збиралися гроші у вигляді депозитів населення під гарні відсотки, потім вони надходили у дочірню філію банку на Кіпрі. А там, за посередництва двох місцевих юридичних фірм, кошти видавалися анонімним компаніям як кредити для купівлі нерухомості в США.

  Зазначається, що типовим для такого відмивання грошей є купівля нерухомості в Нью-Йорку та на півдні штату Флорида, проте Коломойський і Боголюбов нібито придбали нерухомість у штатах Огайо, Іллінойс і Техас. А також купили цілу низку невеличких металургійних заводів, розташованих у різних штатах.

  "На жаль, правоохоронні органи США не можуть контролювати сотні тисяч анонімних компаній, тому в будь-якої з них є хороший шанс уникнути відповідальності… Випадок "ПриватБанку" наочно демонструє необхідність раз і назавжди заборонити анонімні компанії у Сполучених Штатах", – резюмував Аслунд.

  Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський запевнив європейських партнерів, що у питанні націоналізації "ПриватБанку" не ставатиме на бік колишніх власників.

  Попередній матеріал
  На Сході від обстрілів загинув воїн – окупанти жорстко поплатилися
  Наступний матеріал
  Сайдік повідомив, коли відбудеться розведення сил у Станиці Луганській
  Loading...

  "Мене ігри ексвласників не цікавлять": Зеленський у Брюсселі прокоментував ситуацію з "ПриватБанком"

  Політексперт про ситуацію навколо "ПриватБанку": "Коломойському насправді потрібні впливати на фінансові схеми"

  "ПриватБанк" оскаржив рішення суду про незаконність націоналізації – документ

  Посольство США відзначило успіхи державного управління "ПриватБанком"

  Обидва рішення Окружного адмінсуду Києва щодо незаконності націоналізації "Приватбанку" оскаржив Нацбанк

  Скасування націоналізації: якщо реалізувати рішення суду, "ПриватБанк" знову стане неплатоспроможним – НБУ