Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Фото: Vladyslav Sodel (Влад Содель)

Політексперт про ситуацію навколо "ПриватБанку": "Коломойському насправді потрібні впливати на фінансові схеми"

Читайте по-русски
Нині важко передбачити, як розвиватимуться події, пов'язані з "ПриватБанком", через те, що сам Зеленський не показав, яка буде стратегія у банківській сфері, сказав експерт

Коломойському не потрібен "ПриватБанк", а потрібні компенсації за його націоналізацію. Про це заявив в ефірі "5 каналу" політичний експерт Агентства моделювання ситуацій Валерій Гончарук.

За його словами, нині важко передбачити, як розвиватимуться події, пов'язані з "ПриватБанком", через те, що сам Зеленський не показав, яка буде стратегія у банківській сфері.

"Новий президент ще не подав кандидатуру голови Національного банку України. Проте, я думаю, що  Зеленський буде продовжувати політику попереднього керівника Національного банку – Гонтаревої. Якщо так, то "Приватбанк" має зберігатися в державній власності. Чи все-таки він піде на поступки Коломойському. А за великим рахунком, що хоче Коломойський? Він же не "ПриватБанк" хоче. Він хоче для себе певні компенсації і в цілому впливати на фінансові схеми", – сказав Гончарук.

Він також додав: "Я думаю, що ці відповіді ми отримаємо тільки після парламентських виборів". 

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, "ПриватБанк" подав апеляційні скарги на рішення Окружного адмінсуду Києва щодо незаконності націоналізації "Приватбанку". 

Як повідомляв 5.ua, 18 квітня суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку". Того самого дня глава держави Петро Порошенко наголосив, що якщо "ПриватБанк" повернуть Коломойському, то це загрожує країні дефолтом і новою економічною кризою. Багато ЗМІ, в тому числі й Financial Times, писали, що в разі перемоги Зеленського на виборах його патрон Коломойський скористається нагодою та спробує повернути собі "ПриватБанк".

Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію установи. Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію Україна витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а наступного дня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжили 18 квітня в закритому режимі. Додамо, колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією банку "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу. 

Загалом у судах як в Україні, так і за кордоном перебуває близько 240 справ, пов'язаних з націоналізацією "ПриватБанку" і боргами його колишніх власників за кредити рефінансування.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі": інтерв'ю з Володимиром Ар'євим і Володимиром Горковенком – відео
Наступний матеріал
У Держприкордонслужбі вже не бачать підстав не пускати Саакашвілі в Україну
Loading...