Коломойський
Коломойський Фото: Антикор

Зрив запуску енергетичного ринку в Україні вигідний тільки Коломойському – пояснення від економіста

Читайте по-русски
Якщо ринок електроенергії не буде запущено 1 липня, цей процес може відкластися на роки

Впровадження в Україні чітких конкурентних правил на ринку електроенергії може скоротити прибутки Коломойського. Про це в програмі "Енергетична безпека" на "5 каналі" розповів економіст, експерт-аналітик Борис Кушнірук.

"У нього два феросплавні заводи. За принципом бізнес-філософії пана Коломойського: в Україні він нічого не вкладає, він звідси тільки витягує. І тому, на сьогоднішній момент, це вкрай жахливі й неефективні підприємства з точки зору споживання електроенергії. Тому, в його сперосплавних заводів, у них витрати на електроенергію становлять більш як 50 % загальної собівартості. Зрозуміло, що для нього питання ціни стають критичними. Тому він зацікавлений в першу чергу, навіть не просто не запуск енергоринку, де вже не вдасться в ручному режимі керувати цими процесами, він хоче відкотити всю ситуацію до впровадження "Роттердам+", – пояснив експерт.

На думку Кушнірука, призупинка впровадження відкритого енергоринку дає можливість Коломойському через команду Зеленського отримати контроль над Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

"Якщо ви отримали контроль за НКРЕКП, то в цьому разі у вас з'являється можливість уже тиснути на всіх учасників ринку. А тому, що, знову ж таки, в ручному режимі буде встановлюватися ціна – це вплив на основні бізнес-групи, це тиск на виробників електроенергії, на обленерго", – сказав Кушнірук.

Експерт припустив, що на догоду Коломойському команда Зеленського робитиме все, аби відкласти запуск енергоринку, незважаючи на загрозу втрати фінансових вливань з ЄС. А це може призвести до відкладення цього процесу на роки.

Як повідомлялося раніше, більшість учасників засідання РНБО 31 травня 2019 року вважають, що дату запуску нового ринку електричної енергії необхідно перенести.

Повний випуск програми дивіться тут:

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": у студії депутати Чорновіл, Барна та Подоляк – трансляція
Наступний матеріал
Травма не стала на заваді: в лікарні Мечникова одружився поранений боєць
Loading...