"Впровадження ринку електроенергії варто відкласти": Данилюк розповів про результати засідання РНБО – головні тези

golos.ua
РНБО збереться наступного разу, щоб обговорити ситуацію на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський провів першу нараду за участю членів Ради національної безпеки і оборони України (РНБО), присвячену енергетичній безпеці. До журналістів на ґанок Адміністрації вийшов секретар РНБО Олександр Данилюк. Про головні тези, що їх озвучив політик, розповів кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар.

  • Впровадження ринку електроенергії варто відкласти, але до нього потрібно готуватися

Так, Данилюк сказав, що більшість учасників засідання Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) вважають, що дату запуску нового ринку електричної енергії необхідно перенести.

"Більшість учасників засідання зійшлися на тому, що набуття чинності законом про ринок е/е необхідно відстрочити. Питання, на який термін його переносити: на три місяці, на дев'ять місяців, на рік. Але була і позиція, що потрібно готуватися до того, що його все-таки буде запроваджено", – сказав Данилюк.

Він додав, що всі сторони, причетні до запровадження ринку електроенергії в Україні, мають виробити спільну позицію з цього питання, інакше рішення буде ухвалюватися на майданчику Ради національної безпеки і оборони.

  • Заборона РФ на постачання дизеля, масел і нафти може створити Україні проблеми

Данилюк заявив, що обмеження з боку Російської Федерації на постачання до України дизельного палива, нафти і масел, які мають набути чинності з червня, можуть створити проблеми в Україні.

"Є проблеми, які створюють нам насправді найбільший ризик, – це проблема втрати транзиту газу через територію України з 1 січня 2020 року. Є проблеми, пов'язані з діями РФ щодо обмеження, які будуть впроваджені з 2 червня і стосуватимуться обмежень щодо постачання дизеля, масел і заборони на постачання нафти", – сказав Данилюк.

Він зазначив, що, наприклад, майже 40% дизельного палива йде до України з РФ. "Це суттєво, і в очікуванні цих обмежувальних заходів саме бізнес мав думати, як диверсифікувати постачання. І це, насправді, відбувається", – сказав він.

Секретар РНБО не виключив, що може "просто відбутися зміна постачальника", і не буде реального обмеження постачань із РФ.

"Але як країна ми маємо бути до цього (до заборони на експорт із РФ до України нафти і нафтопродуктів – ред.) готові", – наголосив він.

  • Силовики візьмуться за "смотрящих" у вугільній галузі

Правоохоронні органи розбиратимуться із ситуацією наявності інституту "смотрящих", які здійснюють вплив на вугільну галузь в Україні, сказав Данилюк.

"Інститут "смотрящих" – це щось не дуже притаманне державній владі. Але справді цей очевидний факт сьогодні обговорювався. Так звані "смотрящі2 існують – це просто корупція і цим мають займатися правоохоронні органи... Тобто це питання порушувалося, і правоохоронні органи, які були присутні на цій нараді, взяли це до уваги, і будуть розбиратися в цій ситуації", – сказав Данилюк.

  • РНБО збереться наступного разу, щоб обговорити ситуацію на Донбасі

Крім того, як зауважує журналіст "5 каналу", Данилюк заявив, що перше засідання оновленої Ради національної безпеки та оборони буде присвячене ситуації на сході України. Про це секретар РНБО розповів журналістам.

"Перше засідання, повноцінне засідання буде присвячене проблемам на сході, з війною на сході нашої країни. А через одне – буде присвячене проблемам енергетики", – сказав Данилюк.

За його словами, у п'ятницю відбулася нарада з членами РНБО і це "був новий формат – нарада". На нараді йшлося, зокрема, про готовність України до запровадження нової моделі ринку електроенергії з 1 липня.

  • Зима близько, слід готуватися до опалювального сезону

Додамо, що на сайті АП також з'явився матеріал за результатами засідання РНБО, в якому йдеться про те, Зеленський на РНБО підняв проблему монополізації енергоринку. За його словами, ключовим у реформуванні енергетичної сфери є демонополізація енергетичних ринків.

Зеленський заявив, що одним із зобов'язань України перед Європейським Союзом є реформування енергетичної галузі та заявив, що за два тижні будуть прийняті відповідні рішення. Так, з його слів, із 1 липня має запрацювати черговий етап ринку електроенергії.

"Але в умовах суцільної монополізації можуть виникнути ризики та для виробників, і для споживачів, і для економіки України загалом. Про це нас попереджають міжнародні партнери", – наголосив Зеленський.

Він також сказав, що протягом 2014-2018 років видобуток вугілля державними підприємствами України зменшився на 47%. За його словами, українська економіка залежить від імпорту енергоносіїв, і дуже мало зроблено для їхнього отримання з різних джерел.

Він також додав, що "зима близько, слід готуватися до опалювального сезону". 

"Попри райдужні заяви, видобуток газу не зростає. Завтра – літо, але зима близько. І вже слід готуватися до опалювального сезону", – сказав Зеленський.

Як повідомляв 5.UA, Зеленський звільнив голову прикордонної служби Петра Цигикала

Попередній матеріал
"Кров, пролита для великої мети, не засихає": чому Москва боялася Симона Петлюру
Наступний матеріал
Нові станції, транспортні хаби, альтернатива жетонам та санвузли – як змінюватиметься київське метро
Loading...