ipolitics.ca

Джемілєв оцінив шанси на повернення анексованого Криму військовим шляхом

Мустафа Джемілєв переконаний, що повернути півострів можна за рахунок достатнього тиску на агресора, насамперед – економічного

Анексований Росією Крим неможливо повернути Україні тільки за рахунок підвищення рівня життя у країні. Про це заявив уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу, народний депутат від БПП Мустафа Джемілєв, передає видання "НВ".

"Коли кажуть, мовляв, давайте влаштуємо в країні хороше життя й жителі Криму самі захочуть в Україну, то це абсурд!" – підкреслив він.

Пояснюючи власну тезу, Джемілєв зазначив, що російський режим ніколи не рахувався з думкою населення.

"Згадайте Чечню, де частину людей знищили, частину змусили емігрувати, і де сьогодні залишилися путінські чеченці. Нагадаю також, що за Кримінальним кодексом РФ розмови про необхідність проведення референдуму для визначення статусу території підпадають під статтю 280, яка передбачає до 5 років позбавлення волі за посягання на територіальну цілісність Росії", – повідомив Джемілєв.

Водночас він зазначив, що на його думку, Україна не зможе повернути Крим військовим шляхом.

"Що стосується звільнення, то ситуація така, що ми не можемо військовим шляхом це зробити. Співвідношення сил не те. Такий варіант пов'язаний з великими людськими втратами і навіть втратою цілого півострова", – зазначив Джемілєв.

На його думку, звільнення Криму може відбутися шляхом достатнього тиску на країну-агресора, тобто Росію. Насамперед, це стосується економічних санкцій проти РФ, "які повинні бути настільки ефективними, що змусили б агресора рахуватися з міжнародним правом і поводитися пристойно".

Нагадаємо, що у грудні минулого року лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив у Європейському парламенті, що окупанти завезли до Криму ядерну зброю, а кримськотатарський народ витісняють з півострова.

А от напередодні він зазначив, що наразі триває активне заселення Криму росіянами. "Проводиться інтенсивна заміна населення", - заявив він.

Попередній матеріал
ГУР розповіла, скільки керівники ОРДЛО обіцяють платити бойовикам за ведення агресії проти України
Наступний матеріал
Найгарніші люди України 2017: Ведуча "5 каналу" Яніна Соколова увійшла до рейтингу журналу Viva
Loading...
Шкляр: Це триває столітня російсько-українська війна, але нам треба проводити деокупацію Києва - відео

Шкляр: Це триває столітня російсько-українська війна, але нам треба проводити деокупацію Києва - відео

Постпред України в ООН закликав Росію не спекулювати на дефіциті води у Криму та почати деокупацію

Постпред України в ООН закликав Росію не спекулювати на дефіциті води у Криму та почати деокупацію

Турчинов: Для Путіна деокупація Криму стане смертним вироком

Турчинов: Для Путіна деокупація Криму стане смертним вироком