www.kv.com.ua

Постпред України в ООН закликав Росію не спекулювати на дефіциті води у Криму та почати деокупацію

  Відповідно до міжнародного права, окупаційна влада несе повну відповідальність за наслідки її незаконних дій

  Постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко закликав РФ не використовувати проблему дефіциту водних ресурсів в окупованому Криму з пропагандистською метою. Про це він заявив під час відкритих дебатів Радбезу ООН, передає УНІАН.

  Як стало відомо, Єльченко не планував говорити про Росію та ситуацію в анексованому Криму, однак через те, що представник Росії згадав про півострів, з’явилася потреба висловити й українську позицію.

  "Територія Автономної Республіки Крим по сьогоднішній день залишається під окупацією Російської Федерації. І, відповідно до міжнародного права, окупаційна влада несе повну відповідальність за наслідки її незаконних дій. Попередня заява російської делегації в цій залі є свідченням нездатності російської окупаційної влади вирішити будь-яким задовільним способом найголовніші проблеми місцевого населення", – заявив посол.

  "Замість того, щоб відверто зізнатися в незаконних діях та спробувати виправити скоєні правопорушення, російська сторона вирішила надати перевагу використанню проблеми водопостачання в Криму як інструменту пропаганди", – наголосив дипломат.

  Він також зазначив: "Якщо Російська Федерація щиро стурбована питаннями, які вона порушила, вона може розпочати з припинення переорієнтування недостатніх водних ресурсів у Криму із забезпечення потреб зростаючої військової інфраструктури та військовослужбовців на півострові".

  "Наступним логічним кроком був би початок процесу деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, таким чином сприяючи позитивному вирішенню проблеми наявності водних ресурсів у Криму", – заявив Єльченко.

  Як повідомляв 5.ua, 15 листопада місія України в ООН на сторінці у Twitter повідомила, що ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. За документом, Росія вперше називається державою-окупантом.

  Попередній матеріал
  Ліхачова присвятила арт-проект "палким патріоткам", що склали голову заради національної ідеї
  Наступний матеріал
  Мін'юст призначив в.о. чільника люстраційного департаменту
  Loading...

  Замміністра інформполітики: Скинути відповідальність з українських ЗМІ за те, що відбулося в Криму, у нас не вийде

  Клімкін розповів, що саме передбачає резолюція Генасамблеї ООН щодо Криму

  "Треба думати, як переходити в наступ": Чубаров прокоментував резолюцію ГА ООН щодо Криму

  Місія України в ООН: Генасамблея ухвалила резолюцію щодо Криму - РФ вперше названо державою-окупантом