Генасамблея ООН
Генасамблея ООН www.vestikavkaza.ru

Місія України в ООН: Генасамблея ухвалила резолюцію щодо Криму - РФ вперше названо державою-окупантом

Напередодні Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного воєнного конфлікту

У ніч проти середи, 16 листопада Генасамблея ООН схвалила  резолюцію про права людини в Криму. У ній Росію названо державою-окупантом. Про це повідомляє місія України в ООН на сторінці у Twitter.

Як стало відомо, відповідне рішення під час голосування підтримали 73 країни.

"ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. 73 за, 23 проти. Росія називається державою-окупантом, не визнається анексія", – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, це вперше, коли "в документах ООН Росія називається державою-окупантом, а АР Крим i м.Севастополь тимчасово окупованою територією".

UKR Mission to UN/місія України в ООН

"Резолюція підтверджує територіальну цілісність України, невизнання анексії Криму, закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу", – додають у Місії.

Як стало відомо, в резолюції є звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації в окупованому Криму.

Крім того, резолюція засуджує встановлення Росією в Криму її правової системи, що "негативно впливає на ситуацію з правами людини на півострові".

Подивитися, які саме країни підтримали Україну можна нижче:

UKR Mission to UN/місія України в ООН

"Постійний правозахисний моніторинг ООН – перший крок до деокупації українського #Криму. Відтепер формулювання "тимчасова окупація української АРК і м.Севастополь" – офіційно в усіх документах ООН до деокупації Криму", – прокоментував Павло Клімкін цю подію в Twitter.

5.ua у МЗС прокоментували прийняту в Генасамблеї ООН резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Речниця МЗС Мар'яна Беца пояснила, що правильно казати "у Третьому комітеті ГА ООН ухвалено резолюцію", тобто це фактично остаточний варіант резолюції, яку ухвалив конкретний комітет Генасамблеї, а через місяць за неї має проголосувати загалом Генасамблея ООН. Тобто фактично це остаточний варіант резолюції, але і правильно його називати проект резолюції, тому що остаточного голосування в Генасамлеї ООН ще не було. Достеменну термінологію можна відстежити у новині на 5.ua.

Нагадаємо, раніше Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного воєнного конфлікту

Як повідомлялося, 15 листопада Мустафа Джемілєв на засіданні комітету Генасамблеї ООН розповів про переслідування кримських татар російською владою.

 

Попередній матеріал
Одяг, солодощі, турбота: чого найбільше бракує мешканцям прифронтових селищ
Наступний матеріал
Ричкова: Я навчу Мураєва "Родину любить"! - відео
Теги:
Loading...
Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного воєнного конфлікту

Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного воєнного конфлікту

США ввели санкції проти шести "депутатів" Держдуми РФ від Криму

США ввели санкції проти шести "депутатів" Держдуми РФ від Криму

Трамп не буде визнавати Крим російським – екс-посол США в РФ

Трамп не буде визнавати Крим російським – екс-посол США в РФ

Держдеп: США зберігатиме санкції проти РФ, поки вона не поверне Крим Україні

Держдеп: США зберігатиме санкції проти РФ, поки вона не поверне Крим Україні