МЗС України Фото МЗС України

У МЗС прокоментували документ про права людини в Криму, прийнятий у Генасамблеї ООН

Резолюцію ухвалено у Третьому комітеті ГА ООН

У МЗС прокоментували прийняту в Генасамблеї ООН резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Коментар 5.ua дала речниця МЗС Мар'яна Беца. 

Беца пояснила, що правильно казати "у Третьому комітеті ГА ООН ухвалено резолюцію", тобто це фактично остаточний варіант резолюції, яку ухвалив конкретний комітет Генасамблеї, а через місяць за неї має проголосувати загалом Генасамблея ООН. Тобто фактично це остаточний варіант резолюції, але його також можна називати проектом резолюції до остаточного голосування в Генасамлеї ООН.

Беца також сказала, що аби не було плутанини, всю термінологію можна відслідкувати у прес-релізі на сайті Постійного представництва України при ООН. 

Далі наводимо текст із новини:

"15 листопада в Третьому комітеті (фокусується на тематиці прав людини) Генеральної Асамблеї ООН була ухвалена резолюція "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційована Україною.

На підтримку документа виступили 73 держави, проти голосували 23, 76 утримались. Співавторами української резолюції стала 41 держава-член ООН.

Уперше в офіційних документах ООН Росія визнається державою-окупантом, а Автономна Республіка Крим та місто Севастополь тимчасово окупованою територією. Крім того, в резолюції підтверджується територіальна цілісність України та невизнання анексії українського півострова.

Документ також закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ в Крим з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також просить Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на півострові.

Ухвалена резолюція стала важливим дипломатичним та політико-правовим механізмом, за допомогою якого Україна забезпечує захист прав громадян України на території тимчасово окупованого Росією Криму.
У грудні 2016 р. заплановане затвердження ухваленої резолюції на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

З текстом резолюції можна ознайомитись тут".

Дивіться також:

Як повідомляв 5.ua, сьогодні місія України в ООН на сторінці у Twitter повідомило, що представництво ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. 73 за, 23 проти. Росія називається державою-окупантом, не визнається анексія.

Попередній матеріал
Перепустку до ВР помічнику Медведчука видали на прохання Тимошенко – Мосійчук
Наступний матеріал
Сьогодні регламентний комітет вирішить, чи голосуватиме Рада за позбавлення недоторканності Новинського

Порошенко: Переконливі результати голосування резолюціï Генасамблеї ООН про права людини в Криму – перемога справедливості

"Хочу повернутися в Крим на танку": бійці на передовій діляться планами на майбутнє

Речник Міноборони: На рубежах Сокільники–Кримське противник неодноразово застосовував міномети, а також танк

Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного воєнного конфлікту

США ввели санкції проти шести "депутатів" Держдуми РФ від Криму

Джемілєв на засіданні комітету Генасамблеї ООН розповів про переслідування кримських татар російською владою