5.ua

Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного воєнного конфлікту

  Суд вважає, що право міжнародних конфліктів може застосовуватися не лише до Криму, а й до ситуації на сході України

  Міжнародний кримінальний суд назвав окупацію Криму міжнародним збройним конфліктом між Україною і Росією. Така заява міститься у щорічній доповіді прокурора суду Фату Бенсуди, оприлюдненій на сайті організації.

  "Наявна інформація свідчить про те, що ситуація в межах території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією", – йдеться у звіті.

  "Цей міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого (2014 року), коли Російська федерація розгорнула особовий склад своїх збройних сил, щоб отримати контроль над частинами території України без згоди українського уряду", – заявив прокурор.

  "Право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати до даної ситуації і після 18 березня 2014 року (так зване "приєднання" Криму та Севастополя до складу РФ) у тій мірі, у якій події на території Криму і Севастополя будуть рівнозначні стану триваючої окупації", – йдеться в документі. У звіті наголошується, що визначення правомірності початкової інтервенції, яка спричинила окупацію, не потрібне.

  Крім того, суд вважає, що право міжнародних конфліктів може застосовуватися не лише до Криму, а й до ситуації на сході України. Нагадаємо, Україна й досі не визнала юрисдикції суду, оскільки не ратифікувала Римський статут.

  На початку листопада заступник генпрокурора України Євген Єнін повідомив, що чільник ГПУ Юрій Луценко планує провести переговори з представниками Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

  Попередній матеріал
  Штайнмаєр став головним кандидатом у президенти Німеччини
  Наступний матеріал
  В чию гру грає Саакашвілі – аналіз

  Луценко проведе переговори з представниками Міжнародного кримінального суду в Гаазі – Єнін

  ГПУ закликала Гаазький суд оцінити дії влади РФ щодо скоєння воєнних злочинів проти України

  Генпрокурор: Київ співпрацює з Гаагою у питанні відповідальності керівництва РФ щодо Донбасу і Криму

  Польща у квітні передасть до Гааги доповідь про злочини Росії на Сході України

  У Гаазі розглядають доповідь про злочини Росії на Донбасі

  5 канал - трансляція наживо