Письменник 5 канал

Шкляр: Це триває столітня російсько-українська війна, але нам треба проводити деокупацію Києва - відео

До програми "ЗА ЧАЙ.COM" завітав український український письменник та політичний діяч Василь Шкляр.

Сто років тому черкащанин Василь Шкляр точно пішов би в партизани Холодноярівської республіки, зі своїми земляками бив би московських большевиків. Але він наш сучасник – і письменнику Василю Шкляру довелося стати співцем "Чорного ворона" і відкрити масовому читачеві подвиг холодноярівських повстанців. Його книги читають наші захисники в окопах нової російсько-української війни.

Про колаборантів та зрадників і чому їх так багато в історії країни, про літературу нової війни і чи є наші майбутні ремарки та гемінгуеї зараз на східному фронті. Міфи-кривава правда-герої-лжегерої-дезінформація - що залишиться нащадкам про наші дні.

Довідка. Народився в селі Ганжалівка на Черкащині, де й пішов до початкової школи. Пізніше родина переїхала до міста Звенигородки, де Василь Шкляр закінчив 10-річну школу зі срібною медаллю, а відтак вступив на філологічний факультет Київського університету ім. Тараса Шевченка. Звідти його хотіли вигнати за те, що під час трудового семестру в колгоспі грався бомбою (див. повість В. Шкляра "Стороною дощик іде"), але він перевівся до Єреванського університету, де 1972 року отримав диплом про вищу освіту.

Працював у пресі, 1986 року перейшов на творчу роботу. Писав прозу, видав більше десятка книжок, зокрема романи "Тінь сови", "Ностальгія", збірки повістей та оповідань "Сніг", "Живиця". Особливий резонанс викликав роман Шкляра "Чорний ворон" про боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади у 1920-х роках, що вийшов наприкінці 2009 року.

Володіє вірменською мовою. Перекладав з вірменської та новогрецької. Значного розголосу набув його переклад "Тараса Бульби" М.Гоголя.

Член Спілки письменників України з 1978-го, Асоціації українських письменників з 1999 року. У березні 1998 року був кандидатом в народні депутати України від виборчого блоку "Національний фронт".

Нагороди: "Золоте перо" (1995), "Золотий Бабай" (1999). "Коронація слова" (2002), "Спіраль століть" (2003), Національна премія України ім. Т. Шевченка (2011).

Попередній матеріал
Держзрада: Обвинувачення просить 12 років позбавлення волі для Ганиша
Наступний матеріал
Штаб АТО: Від  вогню противника постраждали двоє українських бійців
Loading...

Що буде з Донбасом у 2017 році та чи очікувати на деокупацію – військовий експерт

В Україні буде створено Міжнародний центр підготовки правоохоронців для допомоги в деокупації Донбасу – Аваков

Деокупація Донбасу буде проведена у найближчі два роки – Аваков