Рефат Чубаров
Рефат Чубаров zn.ua

Чубаров вимагає у влади змін до Конституції стосовно статусу Криму

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров закликає підготувати зміни до конституції щодо перетворення АР Крим в Кримськотатарську Автономну Республіку

На засіданні парламенту глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров закликав Президента України Петра Порошенка і уряд скликати конституційну комісію для підготовки змін до Конституції щодо перетворення АР Крим на Кримськотатарську Автономну Республіку. Про це у п’ятницю, 20 січня, повідомило видання УНІАН.

"Я знову закликаю Президента України і уряд якомога скоріше скликати конституційну комісію, аби розпочати роботу з внесення змін до розділу 10 Конституції України "Автономна Республіка Крим". Маємо перетворити Автономну Республіку Крим у Кримськотатарську Автономну Республіку як невід'ємну складову частину України", – сказав Рефат Чубаров.

За даними видання, глава Меджлісу кримських татар нагадав у парламенті про те, що 26 років тому, 20 січня, відбувся загальнокримський референдум щодо відновлення автономії Криму, яка була ліквідована в 1945 році у зв’язку з депортацією кримськотатарського народу.

"Хочу нагадати і про те, що згаданий референдум відбувся на самому початку масового повернення кримських татар на свою батьківщину - ще був СРСР, і був комуністичний режим. Москва була дуже занепокоєна тим, що доведеться відновлювати кримськотатарську автономію у зв’язку з поверненням депортованого кримськотатарського народу на свою землю", – додав глава Меджлісу та наголосив на тому, що "з нагоди Дня автономії ми маємо зробити відповідні уроки з минулого".

Варто зазначити, що в серпні минулого року Рефат Чубаров під час круглого столу, присвяченого Міжнародному дню корінних народів, заявляв, що Україна має ухвалити закони щодо надання статусу корінного народу кримським татарам, караїмам та кримчакам. 

Попередній матеріал
Молодий боєць, якому ворожим осколком розтрощило кістку, потребує негайної допомоги
Наступний матеріал
"Хабарники не перестають жерти колючий кактус": заступник начальника Львівської митниці погорів на хабарі
Loading...
"Цинічне і зрадницьке ставлення": Чубаров прокоментував заяву Савченко про Крим

"Цинічне і зрадницьке ставлення": Чубаров прокоментував заяву Савченко про Крим

Низка країн готові визнати окупований Крим частиною Росії – Чубаров

Низка країн готові визнати окупований Крим частиною Росії – Чубаров

"Проводиться інтенсивна заміна населення" – Джемілєв розповів про активне заселення Криму росіянами

"Проводиться інтенсивна заміна населення" – Джемілєв розповів про активне заселення Криму росіянами